Pasaulyje

2015.09.08 13:45

ES laukia „didžiulis iššūkis“ nuraminti žydus Europoje

BNS 2015.09.08 13:45

Europos Sąjungos (ES) laukia „didžiulis iššūkis“ nuraminti žydus dėl jų ateities Europoje po Paryžiuje buvusių islamistų atakų, kurios sustiprino nerimą dėl augančio antisemitizmo, trečiadienį pareiškė vienas ES pareigūnas.

Europos Sąjungos (ES) laukia „didžiulis iššūkis“ nuraminti žydus dėl jų ateities Europoje po Paryžiuje buvusių islamistų atakų, kurios sustiprino nerimą dėl augančio antisemitizmo, trečiadienį pareiškė vienas ES pareigūnas.

Pasak Europos Komisijos pirmojo vicepirmininko Franso Timmermanso, 28 šalių Bendrija yra pasiryžusi atsakyti, laikydamasi savo pagrindinių tolerancijos ir įtraukimo vertybių.

„Šiandien kai kuriose mūsų valstybėse narėse matome, kad žydų bendruomenės dauguma nėra tikra dėl savo ateities Europoje“, – sakė F.Timmermansas, Komisijai susirinkus svarstyti terorizmo prevencijos strategijos.

„Manau, kad tai yra didžiulis iššūkis pačiam Europos integracijos pagrindui“, – pridūrė jis.

Pasak pareigūno, ši problema yra svarbesnė už Europos valiutos, tarptautinių rinkų ar kitas iniciatyvas.

Tai, kad Europoje vietos yra kiekvienam, nepriklausomai nuo jo ar jos pažiūrų ar kilmės, yra „fundamentali vertybė“, pažymėjo jis.

Pasak F.Timmermanso, europiečiai, pasinaudodami švietimu ir kitomis priemonėmis, turi „užtikrinti, kad mes neprarasime dalies savo gyventojų dėl ekstremizmo, fanatizmo ir atskirties“.

Komisija darys viską, kad sukurtų strategiją, „kuri teikia vilties ir perspektyvų visiems Europoje“, kalbėjo jis.

„Ar jie būtų žydai, ar musulmonai, ar krikščionys, ar ateistai, visiems yra vietos šioje visuomenėje“, – pridūrė F.Timmermansas.

Prancūzijoje, kur gyvena didžiausia maždaug 600 tūkst. žydų bendruomenė Europoje, daugelis jų svarsto galimybę išvykti iš šalies dėl augančio antisemitinių išpuolių skaičiaus.

Paryžiuje sausio 9 dieną ginkluotas islamistas nušovė policininkę ir keturis žydus košerinio maisto parduotuvėje, o vėliau buvo nušautas policijos.

Per ankstesnį islamistų išpuolį satyrinio laikraščio „Charlie Hebdo“ redakcijoje žuvo 12 žmonių.

Kruvinas smurtas sugrąžino prisiminimus apie 2012 metų kovo išpuolius Tulūzoje, kai vienoje žydų mokykloje islamistas Mohamedas Merah (Mohamedas Mera) nušovė vieną mokytoją ir tris moksleivius.

Panašūs išpuoliai neapsiriboja tik Prancūzija.

Pernai Briuselyje ginkluotas užpuolikas nužudė keturis žmones žydų muziejuje.