Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ukraina: skelbiama, kad prasidėjo specialioji operacija

DELFI.lt, ELTA, BNS 2015.09.08 13:45

Ukrainos prezidento patarėjas Jurijus Biriukovas skelbia, kad iki sausio 20 dienos vakaro jis jokios informacijos dėl situacijos Donecko oro uoste nepateiks, skelbia inforesist.org.

Ukrainos prezidento patarėjas Jurijus Biriukovas skelbia, kad iki sausio 20 dienos vakaro jis jokios informacijos dėl situacijos Donecko oro uoste nepateiks, skelbia inforesist.org.

Kaip J. Biriukovas teigia savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“, Donecko oro uosto teritorijoje vykdoma specialioji operacija ir bet kokia informacija, pasiekusi separatistus ir Rusijos karius, gali jai labai pakenkti.

Tinklaraštininkų ir savanorių prezidento patarėjas prašo laikytis „tylos režimo“.

„Iki vakaro jokių žinių iš Donecko oro uosto nebus, ten šiuo metu vyksta operacija, [...], bet kokia informacija gali būti naudinga priešui“, – teigia J. Biriukovas.

Donecke per artilerijos apšaudymus žuvo du žmonės, dar 11 sužeisti

Ukrainos vyriausybės pajėgų artilerija praeitą naktį tęsė smarkų bombardavimą prorusiškų separatistų tvirtovėje Donecke, o padėtis šiame mieste antradienio rytą tebebuvo įtempta, pranešė sukilėlių administracija.

„Praeitą naktį Doneckas patyrė smarkių artilerijos smūgių. Antradienį apie 9 val. 30 min. (vietos ir Lietuvos laiku) padėtis Donecke buvo nepaprastai įtempta, o galingi sprogimai ir salvės buvo girdimi beveik visuose miesto rajonuose“, – Donecko naujienų agentūra citavo miesto merijos informaciją.

Per pastarąją parą Donecke žuvo du civiliai, o dar 11 buvo sužeisti, nurodė miesto administracija.

„Sausio 20-osio rytą 101 elektros pastotė ir šiaurinė vandentiekio stotis buvo likusios be elektros“, – pridūrė merija.

Tuo metu Kijevo vyriausybės kontroliuojamame šiaurės rytiniame Charkovo mieste pirmadienio vakarą galingas sprogimas driokstelėjo prie vieno teismo pastato.

Kaip pranešė pareigūnai, per tą incidentą, kuris, kaip įtariama, buvo teroro išpuolis, nukentėjo 14 žmonių, iš kurių keturių būklė – sunki.

„Laikome šį provokuojantį nusikaltimą teroro aktu. Šiam tyrimui nukreipiame visas savo pajėgas ir išteklius. Nedelsdami ir reguliariai informuosime visuomenę apie tyrimo eigą“, – sakė Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) vadovas Valentynas Nalyvaičenka.

Ukraina apginkluos dar 50 tūkst. vyrų

Siekdama įveikti prorusiškus separatistus, Ukraina, vyriausybės duomenimis, pradėjo dalinę dar 50 000 vyrų mobilizaciją. Kariai, kurie jau ilgą laiką tarnauja šalies Rytuose, bus pakeisti rezervistais, antradienį Kijeve pranešė Gynybos ministerija.

Sukilėliai ir vadovybė Maskvoje sukritikavo tokį masyvų pajėgų stiprinimą. Stebėtojai baiminasi tolesnės eskalacijos.

Separatistų lyderis Aleksandras Zacharčenka apkaltino provakarietišką vyriausybę Kijeve „rengiantis karui“. „Mes nesame silpni ir esame pasirengę deramai reaguoti“, – įspėjo jis Donecke.

Ukrainos televizija rodė vaizdus, kaip jauni vyrai yra apžiūrimi medikų ir gauna ginklą bei uniformą. Dar dviem etapais nuo balandžio ir birželio į tarnybą bus pašaukta daugiau kaip 50 000 vyrų.

Dalinė mobilizacija didina šalies saugumą, sakė prezidento Petro Porošenkos patarėjas J. Biriukovas, atkreipdamas dėmesį į Rusiją.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi