Pasaulyje

2019.03.19 20:19

ES vyriausiasis derybininkas Barnier slopina britų viltis

ELTA 2019.03.19 20:19

Europos Sąjungos šalių lyderiai neleis besąlygiškai ilgam laikui atidėti „Brexito“ datą. Tai pareiškė ES vyriausiasis derybininkas Michelis Barnier. Bet koks atidėjimas esą turės padarinių, taip pat pratęs nesaugumą piliečiams ir įmonėms, informuoja agentūra „Reuters“.

„Atidėjimas ilgam laikui reikalauja, kad būtų siūloma iš tikrųjų kažkas naujo, kad derybose atsirastų politiškai nauja mintis“, - kalbėjo M. Barnier po susitikimo Briuselyje su Europos ministrais. Likusios 27 Bendrijos narės, anot jo, turės kruopščiai apsvarstyt tokio termino pratęsimo priežastis ir naudą. M. Barnier'as kalbėjo apie „naują įvykį, naują politinį procesą“.

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May nori išstojimo termino atidėjimo ir todėl ketina rašyti laišką ES su atitinkamu prašymu.

Iš tikrųjų šalis jau kovo 29-ąją turėjo išstoti iš Bendrijos. Tačiau parlamentas dukart atmetė Th. May su ES išsiderėtą „Brexito“ susitarimą. Britų parlamento pirmininko Johno Bercow teigimu, trečią kartą ta pati sutartis negali būti pateikta balsavimui.