Pasaulyje

2015.01.20 11:32

Tailandietės australams pagimdytas ir nepasiimtas vaikas gavo Australijos pilietybę

ELTA 2015.01.20 11:32

Australijos žiniasklaida pranešė, kad surogatinės motinos iš Tailando su Dauno sindromu pagimdytam berniukui buvo suteikta Australijos pilietybė, skelbia BBC.

Australijos žiniasklaida pranešė, kad surogatinės motinos iš Tailando su Dauno sindromu pagimdytam berniukui buvo suteikta Australijos pilietybė, skelbia BBC.

Rugpjūtį tailandietė, išnešiojusi australų porai dvynukus, apkaltino juos pasiėmus auginti tik vieną mergaitę, o berniuką, sergantį Dauno sindromu, australai paliko jį išnešiojusiai motinai.

Surogatinė motina Pattaramon Chanbua teigė siekusi vaikui Australijos pilietybės, kad užtikrintų Gammy`is ateitį. Berniukas tapo Australijos piliečiu, kadangi jo biologinis tėvas Davidas Farnellas yra australas.

Farnellų šeima sulaukė nuožmios kritikos po to, kai surogatinei motinai paliko Dauno liga sergantį vaiką. Be kita ko, berniukas turi įgimtą širdies ydą. Surogatinė motina tvirtino, kad pora, sužinojusi apie vaiko būklę, vertė 21-erių merginą pasidaryti abortą, tačiau ji nesutiko dėl budistinių įsitikinimų.

Duodami interviu televizijai, Farnellai tvirtino, neva gimus Gammy`iui, šie norėję priglausti abu vaikus. Surogatinė motina pasakojo žiniasklaidai, kad ji neleido porai pasiimti sergančio berniuko.

Vėliau paaiškėjo, kad vaikų tėvui D. Farnellui pareikšti kaltinimai dėl vaikų lytinio išnaudojimo.

Piktindamiesi australų poros morale ir užjausdami surogatinę motiną ir sergantį berniuką, žmonės iš viso pasaulio aukojo merginai pinigus, už kuriuos ji apmokėjo berniuko gydymą ir įsigijo naujus namus.