Pasaulyje

2019.03.19 17:47

JAV strateginis bombonešis B-52 praskrido virš Estijos

BNS2019.03.19 17:47

JAV strateginis bombonešis B-52, galintis nešti branduolinius ginklus, atliko skrydį Estijos oro erdvėje, antradienį pranešė šalies žiniasklaida.

Kaip rašo dienraštis „Postimees“, remdamasis JAV ambasados Estijoje informacija, skrydis įvyko pirmadienį per mokymus, vykstančius keliose Europos šalyse.

Leidinio duomenimis, keturi bombonešiai B-52, pakilę iš Ferfordo oro pajėgų bazės Jungtinėje Karalystėje, skraidė virš Norvegijos, Viduržemio ir Baltijos jūrų.

Skrydis virš Estijos buvo surengtas siekiant tobulinti veiksmų koordinavimo su ugnies koreguotojais ant žemės įgūdžius.

JAV ambasada nurodė, kad šiomis pratybomis taip pat siekta pademonstruoti Jungtinių Valstijų įsipareigojimus bendradarbiauti su NATO sąjungininkėmis ir partnerėmis.

Estijos gynybos pajėgų generalinio štabo atstovas Aivo Vahemetsas sakė, kad „kalbama apie įprastą sąjungininkų bendradarbiavimą, ir tokie skrydžiai yra iš anksto derinami. B-52 jau anksčiau skraidė Estijos oro erdvėje ir skraidys ateityje“, pabrėžė jis.

Į Didžiąją Britaniją buvo atsiųsti iš viso šeši šio tipo bombonešiai, kurių nuolatinė bazė yra Barksdeile Luizianos valstijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.