Naujienų srautas

Pasaulyje2015.01.19 14:24

Čečėnijoje – masinė protesto akcija prieš pranašo Mahometo karikatūras

DELFI.lt 2015.01.19 14:24

Čečėnijos sotinėje Grozne vyksta masinė protesto akcija prieš pranašo Mahometo karikatūras. Čečėnijos valdžia įsitikinusi, kad eitynėse dalyvauja ne mažiau kaip pusė milijono žmonių.

Čečėnijos sotinėje Grozne vyksta masinė protesto akcija prieš pranašo Mahometo karikatūras. Čečėnijos valdžia įsitikinusi, kad eitynėse dalyvauja ne mažiau kaip pusė milijono žmonių.

Kaip skelbia BBC tarnybos korespondentas Rusijoje Jurijus Vendikas, Čečėnijos sostinės centre suplūdo tūkstančiai akcijos dalyvių.

Daugelis jų neša plakatus su užrašais „Šalin rankas nuo mylimo pranašo Mahometo“, „Mes mylime pranašą Mahometą“ ir „Pranašas Mahometas – geriausias iš žmonių“.

„Grozno centre susirinkę žmonės visam pasauliui parodys, kad mes neleisime juokauti su islamu, neleisime įžeidinėti musulmonų jausmų“, – kiek anksčiau pareiškė Čečėnijos vadovas Ramzanas Kadyrovas.

Praėjusią savaitę savo asmeniniais priešais jis įvardijo visus, kurie palaiko „žurnalo „Charlie Hebdo“ teisę įžeidinėti 1,5 mlrd. musulmonų jausmus“.

Protesto eitynių maršrutas driekiasi nuo aikštės „Minutka“ iki centrinės Achmato Hadži Kadyrovo mečetės – „Čečėnijos širdies“, kur tikintieji atliks bendras musulmonų apeigas ir melsis.

Kiek anksčiau R. Kadyrovas buvusį „Jukos“ vadovą Michailą Chodorkovskį pavadino viso pasaulio musulmonų priešu, kai pastarasis paragino visus žurnalistus skelbti pranašo Mahometo karikatūras, taip išreiškiant protestą prieš žurnalistų žudynes Paryžiuje.

Šeštadienį Ingušijoje įvyko mitingas „Islamas prieš terorizmą“. Jame, oficialiais duomenimis, dalyvavo apie 20 tūkst. žmonių.

Protesto akcijos prieš pranašo Mahometo karikatūras jau buvo surengtos virtinėje Afrikos šalių: Mauritanijoje, Alžyre, Malyje, Senegale. Per protestus Nigeryje buvo padegtos septynios krikščioniškos bažnyčios.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi