Pasaulyje

2019.03.19 13:46

Italija atsisako įsileisti laivą su išgelbėtais migrantais

ELTA 2019.03.19 13:46

Prie Lampedūzos salos stovi dar vienas laivas su Sicilijos sąsiauryje išgelbėtais 49 migrantais, nes Italijos valdžia jam neleidžia įplaukti į uostą ir pradėti keleivių išlaipinimą. Kaip pranešė antradienį naujienų agentūra ANSA, leidimo laukia Italijos laivas „Mare Ionio“, dalyvaujantis projekte „Mediterranea“.

Tarp 49 išgelbėtųjų – 12 nepilnamečių. Pirmadienį jiems buvo suteikta pagalba prie Libijos krantų. Italijos laivo įgula įsikišo į įvykius, nes žmonėms grėsė pražūtis. „Mediterranea“ koordinatoriai iškart kreipėsi į Italijos valdžią, prašydami leidimo įplaukti į saugų uostą.

Italijos VRM potvarkiu laivui buvo uždrausta įplaukti į šalies teritorinius vandenis. Bet įgula nusprendė pažeisti potvarkį ir plaukti Lampedūzos salos link, nes šėlo 7 balų audra.

Dabar laivas yra apsuptas Italijos pakrančių apsaugos tarnybos ir finansų gvardijos katerių.

Vidaus reikalų ministras ir vicepremjeras Matteo Salvinis jau pareiškė, kad jam „Italijos uostai yra uždaryti“.

Laikantis tokios griežtos pozicijos, Italijai pavyko labai smarkiai sumažinti jūra atvykstančių migrantų skaičių. Nuo šių metų pradžios į Italiją jūra pateko 348 žmonės. Tai 97 procentais mažiau negu per tą patį 2017 metų laikotarpį ir 94 procentais mažiau negu pernai.