Pasaulyje

2015.01.18 17:15

Popiežius lietinguose Filipinuose pritraukė rekordinę minią

BNS 2015.01.18 17:15

Popiežiaus Pranciškaus mišiose po atviru dangumi lietingoje Filipinų sostinėje sekmadienį dalyvavo rekordiniai 6 mln. žmonių ir tai buvo pergalingas finalas jo kelionei Azijoje, kurios metu jis reiškė paramą neturtingiesiems.

Popiežiaus Pranciškaus mišiose po atviru dangumi lietingoje Filipinų sostinėje sekmadienį dalyvavo rekordiniai 6 mln. žmonių ir tai buvo pergalingas finalas jo kelionei Azijoje, kurios metu jis reiškė paramą neturtingiesiems.

Filipiniečiai, kurie garsėja itin aistringa katalikybės versija, pamatyti charizmatiškojo 78 metų pontifiko susirinko apimti pakilios nuotaikos, nors prieš mišias Maniloje be perstojo lijo.

Pranciškus į Manilos Rizalo parką, kur vyko mišios, atvažiavo „papamobiliu“, pagamintu pagal Filipinų garsiųjų, ekstravagantiškų ir labai mėgstamų mikroautobusų „džipnių“ pavyzdį.

Pontifikas, kuris buvo su vienkartiniu geltonu polietileniniu ponču, mojo ir šypsojosi entuziastingai džiūgavusioms minioms. Pakeliui į parką „papamobilis“ buvo ne kartą sustojęs, kad Pranciškus galėtų pasilenkti per barjerus ir pabučiuoti kūdikius.

Filipinai yra Katalikų Bažnyčios bastionas Azijoje; šioje buvusioje ispanų kolonijoje 80 proc. gyventojų išpažįsta katalikybę.

Tačiau net popiežių pribloškė žmonių jūra, kurią jis apžvelgė nuo pakylos.

„Negaliu išmatuoti paprastų žmonių tikėjimo“, – sakė Pranciškus, kurio žodžius citavo pontifiką lydėjęs Manilos arkivyskupas, kardinolas Luisas Antonio Tagle.

Šeši milijonai žmonių atėjo pamatyti popiežiaus į Rizalo parką ir gatves, kuriomis važiavo Pranciškus, sakė Manilos plėtros administracijos vadovas Francis Tolentino, kuris pridūrė, kad šis skaičius buvo gautas remiantis drauge su policija atliktais apskaičiavimais.

Tai pranoksta ankstesnį pasaulinį į popiežiaus renginį susirinkusios minios rekordą – 5 mln. žmonių, 1995 metais toje pačioje vietoje susirinkusių į Jono Pauliaus II mišias.

Vatikano atstovas Federico Lombardi sakė, kad sekmadienio minios dydis galėjo siekti ir 7 milijonus, tačiau neturėjo tvirtų įvertinimų šiuo atžvilgiu.

Savo homilijoje popiežius gyrė filipiniečius už jų dievotumą.

„Filipinai yra svarbiausia katalikiška šalis Azijoje. Tai savaime ypatinga Dievo dovana, palaiminimas, – didžiulei miniai pasakė popiežius. – Tačiau tai taip pat yra pašaukimas. Filipiniečiai yra šaukiami būti iškilūs tikėjimo misionieriai Azijoje“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.