Pasaulyje

2015.01.16 13:13

Separatistai šturmuoja Donecko oro uostą

BNS, DELFI.lt 2015.01.16 13:13

Ukrainos prezidento Petro Porošenkos patarėjas Jurijus Biriukovas pranešė, kad sausio 16 d. rytą separatistai atnaujino Donecko oro uosto šturmą.

Ukrainos prezidento Petro Porošenkos patarėjas Jurijus Biriukovas pranešė, kad sausio 16 d. rytą separatistai atnaujino Donecko oro uosto šturmą.

Remiantis J. Biriukovo pateikiamais duomenimis, 11 val. oro uoste vyko kova, praneša zn.ua.

„Vakar prieš vidurnaktį situacija stabilizavosi, vakare atvykęs pastiprinimas padėjo atkurti status quo. Vis dėlto ryte pradėjo aktyvus šturmas, mūsų pusėje yra sužeistųjų (nėra informacijos dėl žuvusių asmenų)“, – J. Biriukovas rašo socialiniame tinkle „Facebook“ ir priduria, kad šturmas labai įtemptas.

Jis pabrėžė, kad P. Porošenka ir gynybos ministras informuoti apie susiklosčiusią situaciją ir patvirtino, kad generaliniam štabui pateiktos griežtos instrukcijos.

Sausio 15 d. Donecko oro uoste vykusioje kovoje žuvo du Ukrainos kariai. Sausio 15 d. apie 12 val. Kijevo laiku „Donecko liaudies respublikos“ separatistų lyderis Aleksandras Zacharčenka pareiškė, kad separatistai perims Donecko oro uosto kontrolę jau po trisdešimties minučių.

DELFI primena, kad Ukrainos parlamentas ketvirtadienį nubalsavo atnaujinti šalies rytuose su prorusiškais separatistais kovojančias pajėgas ir atnaujinti dalinę šauktinių mobilizaciją, kai vienas aukšto rango saugumo pareigūnas perspėjo, kad Rusijos pajėgos, palaikančios promaskvietiškus kovotojus, smarkiai suaktyvėjo tame regione.

„Rusijos agresija tęsiasi. Šaudymo intensyvumas reikšmingai padidėjo“, – nacionalinės gynybos tarybos sekretorius Oleksandras Turčynovas sakė parlamentui, pridūręs, kad dabar rytų Ukrainoje yra 8,5 tūkst. Rusijos reguliariųjų pajėgų karių.

Trečiadienį du Ukrainos kariai žuvo, o dar keturi buvo sužeisti, kai ukrainiečių pozicijos buvo apšaudytos 129 karus, pažymėjo O.Turčynovas, sakydamas, kad šis šaudymas buvo intensyviausias šiais metais.

Antradienį prie vieno Ukrainos armijos patikros posto buvo apšaudytas keleivinis autobusas, o tas incidentas nusinešė 13 žmonių gyvybių. Kijevas dėl tos atakos kaltino separatistus, bet jie neigė savo atsakomybę.

Nors Vakarų šalys ir Kijevas sako turintys nepaneigiamų įrodymų, Maskva neigia, kad kokios nors jos pajėgos veikia rytų Ukrainoje, kur prorusiški separatistai kaunasi su Kijevo vyriausybės pajėgomis konflikte, nusinešusiame per 4,7 tūkst. žmonių gyvybių.

Ukrainos parlamentas patvirtino prezidento Petro Porošenkos įsaką atšaukti iš fronto karius, kurie buvo ilgai ten laikomi ir vietoje jų pasiųsti atsargos veteranus bei atnaujinti dalinę šauktinių mobilizaciją.

Ukraina atsisakė privalomosios karinės tarnybos 2013 metais.

„Būtina skubiai sustiprinti mūsų pajėgų ir kitų karinių struktūrų kovinę bei mobilizacinę parengtį iki tokio lygio, kuris užtikrintų tinkamą reagavimą į grėsmes nacionaliniam saugumui dėl besitęsiančios Rusijos agresijos“, – sakė O.Turčynovas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.