Naujienų srautas

Pasaulyje2015.01.16 09:10

Tarp JAV ir Kubos įsigalioja naujos keliavimo ir prekybos taisyklės

ELTA 2015.01.16 09:10

Pareigūnai Vašingtone nurodė, kad penktadienį įsigalioja naujos keliavimo ir prekybos taisyklės tarp JAV ir Kubos, skelbia BBC.

Pareigūnai Vašingtone nurodė, kad penktadienį įsigalioja naujos keliavimo ir prekybos taisyklės tarp JAV ir Kubos, skelbia BBC.

Pagal naujas taisykles, JAV piliečiai galės naudotis kreditinėmis kortelėmis Kuboje ir į Havaną eksportuoti kai kurias technologijos prekes. Be kita ko, amerikiečiai galės iš Kubos namo parsivežti iki 100 dolerių vertės alkoholio ir tabako. Anot korespondentų, tai reiškia, kad JAV panaikino draudimą kubietiškiems cigarams.

Naujos taisyklės įsigaliojo po to, kai praėjusį mėnesį dvi šalys nutarė atnaujinti diplomatinius santykius, itin pablogėjusius 1961 metais.

Anksčiau šią savaitę JAV pareigūnai pranešė, kad Kuba paleido visus 53 politinius kalinius, kurių išlaisvinimas buvo istorinės dviejų šalių sutarties dalis.

Nors įprastinis turizmas vis dar yra draudžiamas, naujos taisyklės leis JAV piliečiams keliauti į Kubą dėl bet kurių iš dešimties konkrečių priežasčių be specialios valdžios išduotos licencijos. JAV piliečiai Kuboje taip pat neribotai galės naudotis kredito ir debeto kortelėmis.

Be kita ko, JAV įmonėms į Havaną bus lengviau eksportuoti mobiliuosius telefonus ir programines įrangas bei toje šalyje teikti interneto paslaugas. Pagal naujas taisykles, amerikiečiai ten galės investuoti į kai kuriuos smulkiuosius verslus ir žemės ūkį. JAV prezidentas Barackas Obama pasinaudojo savo galiomis sušvelninti Kubai taikytą embargą. Tačiau analitikai tvirtina, esą, vargu bau Kongresas sutiks greitu metu visiškai jį panaikinti.

Vėliau šį mėnesį JAV valstybės sekretoriaus asistentė Roberta Jacobson su delegacija vyks į Kubą, kur aptars migracijos klausimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi