Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Ambasadorius: tai, kas įvyko Prancūzijoje, Ukrainoje vyksta kasdien

BNS2015.09.08 13:45

Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Valerijus Žovtenka sako, kad tokie išpuoliai, kaip Prancūzijoje vykę praėjusią savaitę, Ukrainoje vyksta kasdien.

Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Valerijus Žovtenka sako, kad tokie išpuoliai, kaip Prancūzijoje vykę praėjusią savaitę, Ukrainoje vyksta kasdien.

Tai jis sakė paklaustas, ar po Prancūzijos įvykių Rusijos kalbos apie bendrą kovą su terorizmu netaps pretekstu kad ir laikinai atidėti Ukrainos klausimo sprendimą.

„Ir vėl referuosiu prezidento kreipimąsi: tai, kas įvyko Prancūzijoje, yra tas pats, kas Ukrainoje vyksta kasdien. Kad ir kaip pasivadintų teroristai – Donecko, Luhansko ar kokiomis nors kitomis respublikomis, – Europa, manau, sugebės tai atskirti ir juos įvardyti tikruoju vardu, – interviu „Lietuvos žinioms“ sakė ambasadorius.

Jis pabrėžė, kad Ukrainoje veikiantys teroristai žaloja ne tik Ukrainą, bet ir visą žemyną, visą Europos civilizaciją, todėl tuo turėtų būti suinteresuoti visi europiečiai.

Jis taip pat sakė esantis įsitikinęs, kad atidėtos derybos dėl Ukrainos konflikto su Rusijos, Prancūzijos ir Vokietijos lyderiais įvyks artimiausiu metu.

„Šis susitikimas neatšauktas, tik nukeltas. Esu įsitikinęs, kad jis įvyks artimiausiu metu. Šiuo atveju svarbiausia, kad pagrindinė Ukrainos pozicija yra taikos siekis. Neseniai apie tai Ukrainos žmonėms kalbėjo ir prezidentas Petro Porošenka. Taikos siekiame visomis išgalėmis. Mes nieko nepuolėme, tik giname savo žemę. Labai tikimės, kad anksčiau minėta kontaktinė grupė priims atitinkamus sprendimus dėl Astanos susitikimo, ir tuomet iš tikrųjų bus nutraukta ugnis ir galiausiai įgyvendinti Minsko susitarimai“, – sakė V. Žovtenka.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt