Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Belgijoje dėl įtariamo teroro sąmokslo suimta 13 žmonių

Belgijos policija praeitą naktį surengė dešimtis reidų ir suėmė 13 žmonių, siekdama išardyti numanomą islamistų kuopelę, kuri esą buvo suplanavusi įvykdyti kruviną išpuolį prieš policijos pareigūnus, penktadienį pranešė prokurorai.

Belgijos policija praeitą naktį surengė dešimtis reidų ir suėmė 13 žmonių, siekdama išardyti numanomą islamistų kuopelę, kuri esą buvo suplanavusi įvykdyti kruviną išpuolį prieš policijos pareigūnus, penktadienį pranešė prokurorai.

LRT.lt primena, kad Belgijoje po ketvirtadienį vakare surengtų antiteroristinių reidų padidinamas teroro grėsmės lygis. Pareigūnai per specialią operaciją nušovė du įtariamus islamistus. Vienas sulaikytas. Kaip pranešama, šie asmenys planavo išpuolius prieš Belgijos policiją. Pasak žiniasklaidos, džihadistai gaudavo nurodymų iš grupuotės „Islamo valstybė“. Iš viso keturiuose Belgijos miestuose surengta 10 operacijų.

Belgijos specialiosios policijos pajėgos įvykdė iš anksto planuotas antiteroristines operacijas Briuselio apylinkėse ir Volonijos regiono Vervjė mieste. Policininkams įžengus į įtariamųjų namus Vervjė, šie ėmė šaudyti automatiniais ginklais, aidėjo granatų sprogimai.

Policininkai atrėmė atakas ir nušovė du įtariamus teroristus, vienas asmuo suimtas. Nei policijos pareigūnai, nei civiliai sužeisti nebuvo. Nukautųjų tapatybė neskelbiama, tačiau žinoma, kad jie turėjo glaudžių ryšių su Sirija. Šie asmenys jau kurį laiką planavo išpuolius prieš Belgijos policiją.

Galimai bendradarbiavo su A. Coulibaly

Prokurorai teigia, kad „kol kas nenustatę jokio ryšio“ su atakomis Paryžiuje.

Tačiau anksčiau ketvirtadienį tyrėjai sakė įtariantys, kad vienas Belgijos pilietis galėjo aprūpinti ginklais Amedy Coulibaly, kuris praeitą savaitę nužudė keturis žmones per išpuolį vienoje žydų maisto parduotuvėje Paryžiuje.

Įtariamasis Neetinas Karasularas nupirko automobilį, priklausiusį A. Coulibaly partnerei Hayat Boumeddiene, kuri vėliau pabėgo iš Prancūzijos ir tikriausiai pasiekė Siriją.

H. Karasularas pasidavė policijai antradienį, sakydamas, kad pastaraisiais mėnesiais palaikė ryšius su A. Coulibaly ir mėgino „apgauti“ tą prancūzą sandoryje dėl automobilio pirkimo, bet išsigando dėl atakų Paryžiuje.

„Ginklų klausimas yra tiriamas“, – E. Van der Sijptas sakė naujienų agentūrai AFP.

Tyrėjai nurodė N. Karasularo namuose radę dokumentų, bylojančių, kad jis derėjosi su A. Coulibaly dėl ginklų, įskaitant Tokarevo pistoletą, koks buvo panaudotas per išpuolį parduotuvėje, praneša naujienų agentūra „Belga“.

N. Karasularas pirmadienį stos prieš Šarlerua miesto teismą, kuris spręs, ar jo areštas turi būti pratęstas.

Tuo tarpu Ispanija ketvirtadienį pradėjo tyrimą dėl A. Coulibaly ir H. Boumeddiene vizito Madride, likus kelioms dienoms iki atakų.

Turkijos pareigūnai sakė, kad H. Boumeddiene sausio 8 dieną išvyko į Siriją. Ji atskrido į Stambulą iš Madrido dar prieš įvykstant atakoms Paryžiuje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi