Pasaulyje

2019.03.18 20:50

Alžyro prezidentas ramina protestuotojus: žada plačią konstitucijos reformą

ELTA 2019.03.18 20:50

Po naujų masinių demonstracijų Alžyro prezidentas Abdelazizas Bouteflika pažadėjo plačias reformas ir naują politinę sistemą šalyje. Šalies konstitucija bus pakeista iš esmės, sakoma pirmadienį paskelbtame raštiškame A. Bouteflikos pareiškime.

Anot jo, turi kuo greičiau susirinkti naują konstituciją rengsianti Nacionalinė Asamblėja. Galiausiai dėl pagrindinio šalies įstatymo tauta balsuos referendume.

Alžyre jau daug savaičių nesiliauja protestai prieš prezidentą. Mitingai pradžioje buvo nukreipti prieš prezidento norą siekti dar vienos kadencijos. A. Bouteflika tada atsisakė savo kandidatūros ir pažadėjo reformas bei naują konstituciją. Kartu jis neribotam laikui atidėjo balandį planuotą balsavimą ir taip pratęsė savo kadenciją, kuri turėjo baigtis šio mėnesio pabaigoje. Daugelis alžyriečių tai vertina kaip konstitucijos sulaužymą.

A. Bouteflika valdžioje yra 20 metų. Priešininkų teigimu, jis nebesugeba valdyti šalies. Po insulto prezidentas sėdi neįgaliojo vežimėlyje ir sunkiai kalba. Viešumoje jis praktiškai nesirodo.