Naujienų srautas

Pasaulyje2015.01.16 07:16

Belgijoje – antiteroristinis reidas, yra žuvusių

Belgijos rytuose esančiame Vervjė mieste aidėjo šūviai ir griaudėjo garsinės granatos. Ketvirtadienio vakarą policija vykdė antiteroristinę operaciją, per kurią žuvo du žmonės.

Belgijos rytuose esančiame Vervjė mieste aidėjo šūviai ir griaudėjo garsinės granatos. Ketvirtadienio vakarą policija vykdė antiteroristinę operaciją, per kurią žuvo du žmonės.

Pasak prokuroro Erico Van der Sypto, policija siekė suimti grupę iš Sirijos grįžusių asmenų, planavusių „didelio masto“ atakas. Jo teigimu, suimtas trečias asmuo ir nei policijos pareigūnai, nei pašaliniai asmenys nenukentėjo.

„Įtariamieji nedelsdami ir kelias minutes šaudė kariniais ginklais ir pistoletais į mūsų federalinės policijos specialiuosius dalinius kol buvo neutralizuoti“, – sakė pareigūnas, kurį cituoja BBC.

Jo teigimu, antiteroristiniai reidai taip pat rengiami Briuselio regione. Jis taip pat informavo, kad teroristinių išpuolių pavojaus lygis šalyje pakeltas iki trečio iš keturių lygių.

Belgijos žiniasklaidos priemonės praneša, kad žuvo mažiausiai du žmonės, o vienas buvo sužeistas.

Telegraph.co.uk praneša, kad šia operacija bandyta užkirsti kelią džihadistų atakai vietinėje policijos stotyje. „Išvengėme Paryžiaus tragedijos,“ – Nieuwsblad laikraščiui sakė šaltinis iš teisingumo ministerijos.

Federalinė Belgijos policija sulaikė mažiausiai vieną įtariamąjį šalia traukinių stoties, praneša VTM naujienos.

CNN terorizmo analitikas Paulas Cruickshankas sakė, kad mato „labai stiprų ryšį tarp įvykių Belgijoje ir Paryžiuje“. Tačiau pabrėžė, kad kol kas per anksti eiti prie išvadų. Jis teigė, kad tai tik viena iš kelių slaptų operacijų, šiomis dienomis vykdytų prieš teroristus. Pareigūnai turėjo informacijos, kad „Islamo valstybė“ ruošė išpuolius Belgijos miestuose.

Portale „YouTube“ buvo paviešintas vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota Belgijos policijos antiteroristinė operacija. Filmuotoje medžiagoje girdimi šūviai, o iš name, kurį šturmavo pareigūnai, matosi liepsnos. Komentuodamas šitą įrašą, CNN terorizmo analitikas P.Cruickshankas teigė, kad vaizdai ir garsai primena gerai ginkluotų antiteroristinių dalinių šturmą. Analitikai spėjo, kad per operaciją buvo naudojami lengvieji ginklai ir garsinės granatos.

Praėjusių metų gegužę Belgijos sostinėje Briuselyje buvo įvykdytas žiaurus teroro aktas, per kurį užpuolikas nužudė keturis žmones. Nusikaltimas buvo įvykdytas Žydų muziejuje. Tuo metu Izraelio gynybos pajėgos atakavo teroristų pozicijas Gazos ruože.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi