Pasaulyje

2019.03.18 19:17

Ukrainoje tymų protrūkis nusinešė 11 gyvybių, užsikrėtė 30 tūkst. žmonių

BNS2019.03.18 19:17

Ukrainoje didelis tymų protrūkis šiemet nusinešė 11 gyvybių, o užsikrėtė dar daugiau kaip 30 tūkst. žmonių, pirmadienį paskelbė Kijevas.

Ukraina yra labiausiai šios ligos protrūkio paveikta Europos šalis. Naujausia auka yra devynerių metų mergaitė, kuri dėl komplikacijų mirė šeštadienį, nurodė Sveikatos apsaugos ministerija.

Šiemet šia ypatingai užkrečiama virusine liga susirgo maždaug 30,5 tūkst. žmonių, tarp jų 17 tūkst. vaikų.

Pareigūnai sako, jog susirgimų skaičiaus augimui įtakos turėjo tai, kad prieš kelerius metus vyriausybė buvo nutraukusi tymų vakcinos užsakymus. Prie ligos plitimo taip pat prisidėjo kai kurių gyventojų atsisakymas skiepytis. Nusistatymą prieš skiepus kursto internete skleidžiama melaginga informacija dėl skiepų neva keliamo pavojaus. 

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) rekomenduoja paskiepyti 95 proc. populiacijos, kad būtų išvengta masinės hospitalizacijos ir mirties atvejų.

Tačiau Ukrainoje 2016 metų pabaigoje paskiepyti buvo tik 42 proc. vienų metų vaikų, nurodo Jungtinių Tautų vaikų agentūra UNICEF.

Susirgimo tymais atvejų visoje Europoje 2018 metais padaugėjo daugiau kaip tris kartus. Daugiausiai šį skaičiaus augimą nulėmė atvejai Ukrainoje.

Visoje Europoje pernai užregistruota beveik 83 tūkst. užsikrėtimo atvejų, rodo PSO skaičiai.

Ukrainos vyriausybė pranešė apie 54 tūkst. 2018 metais užregistruotų atvejų. Visoje šalyje nuo šios ligos pernai mirė 16 žmonių.

2019-aisiais valdžia pradėjo specialią kampaniją, įskaitant mobilių vakcinavimo komandų siuntimą į kaimų mokyklas dviejuose vakariniuose regionuose, kur tymų atvejų buvo ypač daug.

Tymų simptomai yra didelis karščiavimas ir rausvas bėrimas. Paprastai liga persergama nesunkiai, bet ji išlieka tarp pagrindinių mažų vaikų mirties priežasčių visame pasaulyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt