Pasaulyje

2019.03.18 19:06

Šaudynių Utrechte įtariamasis sulaikytas: aiškėja, kad šovė į savo giminaitę ir į ją gynusius žmones (atnaujinta 19.55)

ELTA, LRT.lt2019.03.18 19:06

Šaudynės Nyderlandų Utrechto mieste, anot turkų žiniasklaidos, įvyko dėl šeiminių priežasčių, praneša agentūra „Reuters“.

Šaulys šovė į savo giminaitę ir vėliau į žmones, puolusius jai padėti, pirmadienį pranešė valstybinė Turkijos naujienų agentūra „Anadolu“, remdamasi pabėgėlio giminaičiais.

Pirmadienio vakarą pranešta, kad įtariamasis buvo sulaikytas pareigūnų.

Įtariamasis sulaikytas po daugiau nei 8 valandų jo paieškų, po to kai paleido mirtinus šūvius Utrechto mieste. Pareigūnai kol kas neatskleidžia, ar šaulys buvo sulaikytas tame pačiame mieste, ar jau buvo pasprukęs iš Utrechto.

Policijos kaip šaulys identifikuotas 37 metų turkas tramvajuje Utrechte nušovė tris žmones ir devynis sužeidė. 

Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Ruttė po krizinio posėdžio su saugumo tarnybomis neatmetė, kad tai galėjo būti teroro aktas.

Aiškinsis tikslius išpuolio motyvus

Šaudynės įvyko netoli Spalio 24-osios aikštėje Utrechto vakarinėje dalyje. Policijos pareigūnai sako, kad šaulys pabėgo.

Utrechto meras Janas van Zanenas patvirtino, kad žuvo trys žmonės.

Policija užsimena apie galimus „teroristinius motyvus“.

Policija „Twitter“ tinkle paviešino įtariamojo šaulio nuotrauką.

„Policija prašo saugotis 37 metų Gokmano Taniso (gimusio Turkijoje)“, – teigiama įraše.

Teritorija aplink įvykį buvo aptverta, į ją buvo nusiųstos antiteroristinės pajėgos, praneša portalas ad.nl. Sužeistiesiems pagalbą teikti pasiųsti trys sraigtasparniai.

Kaip pranešama, įtariamasis G. Tanisas prieš dvi savaites lankėsi teisme dėl vienos išžaginimo bylos, nurodė visuomeninis transliuotojas NOS.

Vienas liudininkas sakė NOS matęs, kaip iš tramvajaus išbėgo sužeista moteris kruvinomis rankomis ir drabužiais. Po to ji parkrito ant žemės.

„Nunešiau ją į savo mašiną ir jai padėjau. Kai atvyko policija, ji buvo praradusi sąmonę“, – transliuotojui sakė neįvardytas liudininkas.

Dešimtys ginkluotų policininkų tuojau po incidento apsupo pastatą už kelių šimtų metrų nuo įvykio vietos, tačiau neaišku, ar įtariamasis buvo tame pastate.

Policija nurodė mananti, kad apytikriai šaudynių metu tame rajone buvo pavogtas raudonas automobilis „Renault Clio“. Vėliau jis buvo rastas paliktas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt