Pasaulyje

2012.12.13 12:13

Japonija kaltina Kiniją pažeidus šalies oro erdvę

ELTA2012.12.13 12:13

Tokijas apkaltino Kiniją pažeidus Japonijos oro erdvę virš ginčytinos priklausomybės salų Pietų Kinijos jūroje, pranešė BBC.

Tokijas apkaltino Kiniją pažeidus Japonijos oro erdvę virš ginčytinos priklausomybės salų Pietų Kinijos jūroje, pranešė BBC.

Japonijos vyriausybės atstovas sakė, kad ketvirtadienį pastebėjus Kinijos lėktuvą iš bazės pakilo Japonijos naikintuvai. Japonija nedelsdama pareiškė protestą Kinijai dėl oro erdvės pažeidimo. Kinijos lėktuvas buvo pastebėtas apie 11.00 val. vietos laiku (4.00 val. Lietuvos laiku). Pasak atstovo, kiek anksčiau Japonijos pakrantės apsaugos tarnyba netoli salų pastebėjo Kinijos žvalgybos laivus.

Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas sakė, kad skrydis buvo „visiškai normalus“. Be to, Kinijos ministerija pareiškė, kad Japonija turėtų nebepažeidinėti jūrų ir oro erdvės prie ginčytinos priklausomybės salų.

Mažytes Senkaku salas Pietų Kinijos jūroje valdo Japonija, bet pretenzijas į jas reiškia Kinija ir Taivanas. Salos yra šalia strategiškai svarbių laivybos kelių, aplink salas yra geri žvejybos plotai bei manoma kad ten gali būti naftos telkinių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.