Pasaulyje

2019.03.18 12:33

Nyderlandų policija pranešė apie įtariamojo šaulio kilmę ir išvaizdą, aukų padaugėjo iki 3 (atnaujinta)

LRT.lt, BNS 2019.03.18 12:33

Nyderlandų mieste Utrechte vyras ėmė šaudyti tramvajuje ir nušovė 3 žmones. Šaulys pabėgo iš įvykio vietos, jį persekioja policijos pareigūnai ir antiteroristinių operacijų būrys. Kovos su terorizmu tarnyba pranešė, kad šaudoma buvo daugiau nei vienoje vietoje.

Šaudynės įvyko netoli Spalio 24-osios aikštėje Utrechto vakarinėje dalyje. Policijos pareigūnai sako, kad šaulys pabėgo.

Utrechto meras Janas van Zanenas patvirtino, kad žuvo trys žmonės.

Policija užsimena apie galimus „teroristinius motyvus“.

Policija „Twitter“ tinkle paviešino įtariamojo šaulio nuotrauką.

„Policija prašo saugotis 37 metų Gokmano Taniso (gimusio Turkijoje)“, – teigiama įraše.

Teritorija aplink įvykį aptverta, į ją buvo nusiųstos antiteroristinės pajėgos, praneša portalas ad.nl. Sužeistiesiems pagalbą teikti pasiųsti trys sraigtasparniai.

BBC praneša, kad pavojaus lygis mieste pakeltas iki aukščiausio. Traukiniai ir tramvajai sustojo, visos mokyklos paprašytos užrakinti duris.

Utrechto universitetas taip pat užrakino visus savo pastatus, niekam neleidžiama įeiti arba išeiti. Dėl saugumo uždaryta ir centrinė stotis bei mieste esančios mečetės.

BBC praneša, kad ginkluoti policijos pareigūnai apsupo vieną pastatą netoli Spalio 24-osios aikštės stotelės, kur ir įvyko šaudynės.

Sužeistieji, kurių, šaltinių duomenimis, yra bent 9, išvežti į ligoninę. 

Ad.nl cituoja liudytojus, kad išpuolį surengė keli šauliai.

„Vyras ėmė nevaldomai šaudyti“, – kitą įvykio liudininką cituoja portalas NU.nl

Ataka įvyko 10:45 val. vietos laiku Spalio 24-osios aikštėje.

„Šaudymo incidentas... Pranešama apie kelis sužeistus žmones. Pradėta (teikti) pagalbą“, – savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė Utrechto policija.

„Tai – šaudymo incidentas tramvajuje. Į pagalbą išsiųsti keli sraigtasparniai“, – priduriama pranešime.

Nyderlandų vyriausybė dėl šio išpuolio renkasi į neeilinį posėdį, pranešė premjeras Markas Rutte.

Panikos nesijaučia

Utrechte esanti LRT RADIJO bendradarbė Karina Urbanavičiūtė, kuri dirba netoli įvykio vietos esančioje kavinėje, pasakoja, kad žmonės buvo evakuoti ir nuvesti į greta esantį prekybos centrą.

„Panikos tokios baisios nėra, tiesiog visi vadovaujasi taisyklėmis ir pareigūnų nurodymais“, – LRT RADIJUI sakė K. Urbanavičiūtė.

Pasak jos, į įvykio vietą atskrido sraigtasparnių, atsiųsta daug policijos pareigūnų.

Policija tebeieško šaulio arba šaulių. Pareigūnai paviešino raudono „Renault“ automobilio, kuriuo jis pabėgo iš atakos vietos, valstybinius numerius ir prašo visuomenės pranešti, jeigu jį pastebės.

Lietuvė pasakoja, kad buvo ir antras bandymas šaudyti į žmones prie Utrechto traukinių stoties.

K. Urbanavičiūtė sako, kad rajonas, kuriame įvyko išpuolis, yra žinomas kaip neypatingai saugi vieta.

Po šio išpuolio Utrechto mieste ir apylinkėse teroristinio išpuolio grėsmės perspėjimas buvo pakelta į aukščiausią lygį.

Šaudoma keliose vietose

Nyderlandų kovos su terorizmu tarnybos vadovas pirmadienį nurodė, kad per Utrechto mieste įvykdytą išpuolį buvo šaudoma ne vienoje vietoje.

„Šį rytą šaudymas Utrechte vyko keliose vietose“, – per spaudos konferenciją Hagoje sakė tarnybos NCTV vadovas Pieteris Jaapas Aalbersbergas.

„Šiuo metu vyksta didelė policijos operacija, siekiant suimti ginkluotą užpuoliką“.