Pasaulyje

2019.03.18 11:09

Sakartvelas teigia, kad NATO pratybos nėra nukreiptos prieš Rusiją

BNS2019.03.18 11:09

Sakartvele pirmadienį prasidėjusios NATO pratybos „NATO-GEO EXERCISE 2019“ nenukreiptos prieš Rusiją, pareiškė kartvelų gynybos ministras Levanas Izorija.

„Šie mokymai nekelia grėsmės Rusijai... Pačios NATO tikslai yra visiškai gynybinio pobūdžio, tad šių pratybų scenarijus jokiu būdu nenukreiptas prieš Rusijos grėsmę“, – interviu televizijai „Imedi“ sakė L. Izorija.

Iki kovo 29 dienos vyksiančiose pratybose dalyvauja 24 NATO valstybių ir partnerių kariai.

Ministro teigimu, per šiuos manevrus mokomasi veiksmingiau kontroliuoti Aljanso pajėgas, derinti jų veiksmus.

L. Izorija taip pat nepagrįstu pavadino Rusijos išreikštą susirūpinimą dėl pratybų.

Anot jo, Tbilisio bendradarbiavimas su NATO yra „Sakartvelo suvereni teisė“, ir „nė viena šalis neturi teisės už mus spręsti, į kokią politinę ar karinę organizaciją norime įstoti“.

L. Izorija pareiškė, kad NATO narystės siekis yra „kartvelų tautos tvirta valia“.

„Mums NATO yra piliečių vystymosi saugioje aplinkoje – taigi, ir šalies gerovės – garantija. Mūsų gynybos ir NATO politika nenukreipta prieš kitas šalis. Tai gynybinė organizacija“, – teigė ministras.

Jis nurodė, kad į Sakarvelą artimiausiu metu atvyks NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas susipažinti su pratybų eiga. Šalyje taip pat lankysis NATO Karinio komiteto nariai, rengiantys plenarinį posėdį.

Kiek anksčiau Sakartvelo gynybos ministerija informavo, jog pratybose „NATO-GEO EXERCISE 2019“ dalyvaus per 350 NATO kariškių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.