Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Į Latvijos pirmininkavimo ES prioritetus įtraukta ir kova su terorizmu

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Latvijos ministrė pirmininkė Laimdota Straujuma trečiadienį Strasbūre europarlamentarams pristatė savo šalies pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus.

Latvijos ministrė pirmininkė Laimdota Straujuma trečiadienį Strasbūre europarlamentarams pristatė savo šalies pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus.

EP nariai sveikino Latvijos siekį po teroro išpuolių Paryžiuje skirti daugiau dėmesio saugumui. Jie taip pat ragino įgyvendinti priemones ūkio augimui skatinti ir bendrai skaitmeninei rinkai sukurti, teigiama EP atstovybės pranešime.

Pasak L. Straujumos, pagrindinis Latvijos pirmininkavimo orientyras – „konkurencinga, skaitmeninė ir tarptautiniu mastu stipri Europa“.

„Ginsime Europos vertybes – laisvę, teisingumą ir toleranciją, taip pat stiprinsime saugumo erdvę“, – pranešime cituojama Latvijos premjerė.

„Latvijos pirmininkavimas – tai istorinio susitaikymo simbolis. Prieš 30 metų niekas apie tai net negalėjo pagalvoti“, – cituojamas Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude`as Junckeras, išreiškęs paramą Komisijos paramą Latvijos prioritetams.

EP narys vokietis Manfredas Weberis (Europos liaudies partija) pasidžiaugė, kad Latvija, išgyvenusi sunkią krizę, šiandien gali pasigirti augančia ekonomika ir mažėjančiu nedarbu. Jis žadėjo savo frakcijos paramą priemonėms kovoti su terorizmu ir gaivinti ekonomiką.

Italas Gianni Pittella (Socialistai ir demokratai) kvietė laikytis „naujo požiūrio į saugumą, įveikti valstybių narių priešiškumą ir sukurti regioninę kovos su terorizmu strategiją“. Latvis Roberts Zīle (Europos konservatoriai ir reformistai) teigė, jog „stabili, laisva ir demokratinė Ukraina būtų puikus pavyzdys kitoms šalims, kad ES vertybės realios“. Olandė Sophia in ’t Veld (Liberalai ir demokratai) ragino mažiau kalbėti, o daugiau veikti – visų pirma priimti nediskriminavimo direktyvą, kuri būtų geriausias atsakas homofobijai.

Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europos frakcijos vardu kalbėjęs Rolandas Paksas ragino „iš esmės peržiūrėti esminius pirmininkavimo principus“, nes kol kas nedidelės valstybės „tėra didžiųjų interesų zonos žaidėjos, kurios ir darbotvarkę formuluoja pagal svetimas madas“. Jis taip pat ragino iš esmės atnaujinti Europos saugumo strategiją ir paspartinti bendros energetikos rinkos kūrimą.

Pasidžiaugusi šiuo „istoriniu momentu“ Latvijai, Vilija Blinkevičiūtė (Socialistai ir demokratai) pažymėjo Rygoje numatyto Rytų partnerystės viršūnių susitikimo svarbą siekiant užtikrinti tęstinę ES paramą Rytų partnerystės šalims. Ji taip pat pasidžiaugė Latvijos planais kovoti su nelegaliu darbu, stiprinti socialinę apsaugą bei plėtoti socialines paslaugas, taip pat siekti priimti nediskriminavimo direktyvą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi