Pasaulyje

2015.01.14 16:57

Zuolitūdės tragedija: prasidėjo suėmimai

BNS, DELFI.lt2015.01.14 16:57

Latvijos policija suėmė du asmenis, kurie susiję su Rygoje įvykusio prekybos centro griūtimi 2013 m. lapkritį. Nelaimės metu žuvo 54 žmonės.

Latvijos policija suėmė du asmenis, kurie susiję su Rygoje įvykusio prekybos centro griūtimi 2013 m. lapkritį. Nelaimės metu žuvo 54 žmonės.

Prekybos centre buvo įsikūrusi lietuviško kapitalo parduotuvė „Maxima“.

Taip pat juridinio asmens, kuris įtariamas dėl prekybos centro „Maxima“ griūties Rygoje, turtui paskelbtas areštas. Tai per interviu LTV nurodė Latvijos kriminalinės policijos valdybos vadovas Andrejus Grišinas, skelbia DELFI.lv.

„Teismas patenkino prašymą areštuoti turtą“, – teigė A. Grišinas, neįvardydamas įmonės pavadinimo.

Atsakydamas į klausimą, kokia atsakomybė juridiniam asmeniui tenka šioje rezonansinėje byloje, Kriminalinės policijos vadovas pažymėjo, kad teismas gali, pavyzdžiui, likviduoti įmonę ar paskirti baudą.
 
„Manau, kad remiantis normatyviniais aktais, šiuo momentu tokia bauda gali siekti 30 mln. eurų“, – sakė A. Grišinas, pridurdamas, kad artimiausiu metu policijos laukia aktyvus darbas.

Jis taip pat užsiminė, kad įtariamiesiems gali būti pateikti kaltinimai ir pagal kitus Latvijos Baudžiamojo kodekso straipsnius, o ne tik dėl statybų normų pažeidimų, dėl kurių visiškai ar iš dalies sugriuvo pastatas.

Kaip jau buvo skelbta anksčiau, pagrindiniais įtariamaisiais dėl prekybos centro „Maxima“ griūties Rygos Zolitudės rajone yra statybų inžinierius Ivaras Sergetis (jis yra sulaikytas) ir pastato projekto statybų ekspertizės vadovas Andris Gulbis, kuris yra bendrovės „GP Projektu birojs“ valdybos narys ir stambiausias akcininkas. Rygos priemiesčio Žiemgalos teismas antradienį leido jį suimti.

Savo ruožtu A. Grišinas žurnalistams sakė, kad projektuojant prekybos centro pastatą, buvo padaryta grubių klaidų. Jis patvirtino, kad įtariamaisiais pripažinti du fiziniai asmenys ir vienas juridinis asmuo, kurio atžvilgiu nuspręsta imtis prievartinių priemonių. Pagal Baudžiamojo kodekso įstatymą, tokiomis priemonėmis laikoma likvidacija, teisių apribojimas, nuosavybės konfiskavimas, lėšų išieškojimas.

A. Grišinas pažymėjo, kad kaltinimai buvo grindžiami ekspertizės rezultatais.

„Dabar, tyrėjų nuomone, daugiau nėra jokių kliūčių juridiniam asmenų, dėl kurių veiksmų žuvo 54 žmonės, įvertinimui“, – sakė jis, nurodydamas, kad tai gali būti virtinė nusikalstamų veiklų, susijusių su statybų taisyklių pažeidimais, sukėlusiais tragiškas pasekmes.

Įtariamojo statusas paskelbtas pagal Latvijos Baudžiamojo kodekso 239 straipsnio 2 dalį, kurioje kalbama apie statinių, tiltų, viadukų ir kitų objektų statybų normų pažeidimus, dėl kurių sugriuvo dalis statinio. Už tokį nusikaltimą numatomas laisvės atėmimas iki dvejų metų, trumpalaikis laisvės atėmimas, priverstiniai darbai, bauda arba teisės užsiimti tam tikra veikla atėmimas.

2013 metų lapkričio 21 dieną Rygoje įgriuvo prekybos centro, kurio pagrindine nuomininke buvo „Maxima“, stogas. Po griuvėsiais žuvo 54 žmonės.

Paskelbtas trečias įtariamasis, jam uždrausta išvykti iš šalies

Latvijos valstybės policija trečiadienį pranešė, kad baudžiamojoje byloje dėl 2013-ųjų pabaigoje įvykusios griūties Rygos prekybos centre „Maxima“ įtariamojo statusas suteiktas trečiam asmeniui – Andriui Kalinkai, kuriam uždrausta išvykti iš šalies.

Policija taip pat nusprendė pradėti procesą, kad būtų įvesti suvaržymai dar vienam juridiniam asmeniui.

Šiuo metu byloje dėl Zuolitūdės tragedijos, nusinešusios 54 žmonių gyvybes, įtariamaisiais yra paskelbti iš viso trys asmenys, prieš du juridinius asmenis nuspręsta pradėti priverstinių poveikio priemonių taikymo procesą.

Antradienį Latvijos policija nusprendė areštuoti du įtariamuosius – inžinierių statybininką Ivarą Sergetą bei Andrį Gulbį, kuris atliko prekybos centro „Maxima“ ekspertizę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.