Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Popiežius ragina Šri Lankos religinius lyderius bendradarbiauti

BNS 2015.09.08 13:45

Popiežius Pranciškus antradienį paragino Šri Lankos religinius lyderius bendradarbiauti, siekiant susitaikymo pilietinio karo nuniokotoje saloje, kur iki šiol išlikęs susiskaldymas tarp etninių ir religinių grupių.

Popiežius Pranciškus antradienį paragino Šri Lankos religinius lyderius bendradarbiauti, siekiant susitaikymo pilietinio karo nuniokotoje saloje, kur iki šiol išlikęs susiskaldymas tarp etninių ir religinių grupių.

Popiežius kalbėjo, kad religiniai įsitikinimai niekada neturėtų būti smurto priežastis, pakartodamas pirmadienį, po kruvinų islamistų kovotojų išpuolių Prancūzijoje, išsakytą mintį apie „nukrypusias religijos formas“.

„Dabar reikia gijimo ir vienybės, o ne konflikto ir susiskaldymo“, – sakė popiežius budistų, induistų ir musulmonų lyderiams Šri Lankos sostinėje, pridurdamas, jog mintimis jis yra su 37 metus trukusio pilietinio karo aukų šeimomis.

„Tegul įvairių religinių bendruomenių lyderių auganti bendradarbiavimo dvasia randa išraišką įsipareigojime paversti visų šrilankiečių susitaikymą visokeriopų pastangų atnaujinti visuomenę ir jos institucijas ašimi“, – kalbėjo pontifikas.

Induistų šventikas Siva Sri Mahadeva popiežiaus pečius apjuosė geltona juosta, kurios šis nenusiėmė per visą susitikimą.

Šri Lanka iki šiol jaučia ilgamečio pilietinio karo, kuris supriešino didžiausias šalies etnines grupuotes, padarinius.

Be to, pastaraisiais metais šioje daugiausia budistų gyvenamoje šalyje su induistų, musulmonų ir krikščionių mažumomis suklestėjo smurtas tarp religijų.

Nacionalistinės budistų grupuotės, kurios tvirtina, kad mažumos turi pernelyg didelį įtaką saloje, rengia išpuolius prieš mečetes ir bažnyčias.

„Taikos labui, religiniais įsitikinimais negalima piktnaudžiauti smurto arba karo tikslais“, – kalbėjo Pranciškus.

Nors vos šeši procentai iš 20 mln. šalies gyventojų yra katalikai, tačiau religija čia yra laikoma vienijančia jėga, kuri sujungia daugumos sinhalų ir mažumos tamilų etnines grupuotes.

78 metų pontifikas atskrido į Šri Lankos sostinę Kolombą, praėjus kelioms dienoms po naujo prezidento Maithripalos Sirisenos (Maitripalos Sirisenos) pergalės rinkimuose. Naujasis prezidentas žada ginti religinę laisvę ir sukurti naują tolerancijos kultūrą saloje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi