Naujienų srautas

Pasaulyje2015.01.13 20:34

Ukrainoje raketai pataikius į autobusą, žuvo 10 civilių, sužeista 18

BNS 2015.01.13 20:34

Ukrainos rytuose per vyriausybės pajėgų posto apšaudymą sistemos „Grad“ raketomis prie Volnovachos Donecko srityje, pataikyta į reisinį autobusą, žuvo 10 žmonių, sužeista 18; pastarųjų sužeidimai yra įvairaus sunkumo, patikslino Donecko srities administracija apie antradienį įvykusį incidentą.

Ukrainos rytuose per vyriausybės pajėgų posto apšaudymą sistemos „Grad“ raketomis prie Volnovachos Donecko srityje, pataikyta į reisinį autobusą, žuvo 10 žmonių, sužeista 18; pastarųjų sužeidimai yra įvairaus sunkumo, patikslino Donecko srities administracija apie antradienį įvykusį incidentą.

„Antradienį 16 val. 30 min. turimais duomenimis, per Ukrainos blokposto apšaudymą prie Volnovachos nukentėjo 18 žmonių, kurie buvo pristatyti į Volnovachos centrinę rajono ligoninę“, – pranešė administracija, remdamasi regiono sveikatos apsaugos departamentu.

Taip pat nurodoma, kad sužeidimų yra įvairių; vienas nukentėjęs asmuo išvežtas į Mariupolį.

„Kalbant apie žuvusiuosius, jų skaičius nepakito – 10 žmonių, iš kurių keturi – vyrai, šešios – moterys“, – sakoma pranešime.

Anksčiau Vidaus reikalų ministerijos Donecko regiono departamento vadas Viačeslavas Abroskinas telefonu naujienų agentūrai AFP sakė, kad žuvo 10 civilių gyventojų ir dar 13 sužeista.

Pasak vietinės policijos minima raketa galėjo būti „paklydėlė“, separatistų paleista į vyriausybės karių postą plente, jungiančiame maištininkų sostinę Donecką su Azovo jūros pakrante Ukrainos pietryčiuose.

Ukrainos pajėgų karinės kampanijos rytuose spaudos centro paskelbtame pranešime anksčiau minėta, kad per incidentą, kuris įvyko maždaug už 35 kilometrų į pietvakarius nuo sukilėlių tvirtove laikomo Donecko, be minėtų žuvusiųjų dar maždaug 20 žmonių buvo sužeista.

„Pataikyta tiesiai į keleivinį reisinį autobusą“, – parašė V.Abroskinas „Facebook“ paskyroje. Dar jis nurodė, kad eismas Ukrainos pajėgų kontroliuojamu keliu tarp Donecko ir Mariupolio uždarytas.

Ukrainos generolas Bohdanas Bondaris sakė parlamentarams, kad maištininkai surengė „provokaciją“, smogdami iš gyvenamojo rajono, tikėdamiesi sulaukti atsakomosios vyriausybės karių ugnies, kuri pražudytų nemažai civilių.

Tuo tarpu vadinamosios Donecko Liaudies Respublikos vadovai ir kovotojų vadai neigė, kad separatistai būtų prisidėję prie šio apšaudymo.

„Aš labai abejoju, kad mes galėjom pataikyti į ką nors taip toli kaip Volnovacha nuo mūsų pozicijų“, – sakė vienas Donecko separatistų lyderių Adrejus Purginas naujienų agentūrai AFP telefonu.

„Galite pamatyti žemėlapyje, kad tai yra labai toli nuo mūsų artimiausio kelio posto“, – pridūrė jis.

Donecko separatistų pajėgų vadas Eduardas Basurinas taip pat neigė šaudymą. „Niekas į nieką nešaudė“, – pabrėžė jis naujienų agentūrai „RIA Novosti“.

Beje, pačių separatistų interneto paskyrose iš karto buvo pasidžiaugta, esą sunaikintas ukrainiečių postas, nurodo unian.com.

„Gauta informacija: sunaikintas „ukropų“ (taip jie vadina Ukrainos vyriausybės pajėgų karius) blokpostas prie išvažiavimo iš Volnovachos į Donecką“, – parašyta vienoje žinutėje.

Vėlai ši žinutė buvo paredaguota: „Apie Volnovachos blokpostą gaunama prieštaringa informacija: apie provokaciją ir apie sunaikintą blokpostą“.

Prorusiški separatistai ir Kijevas dažnai kaltina vieni kitus dėl apšaudymo raketomis ar iš artilerijos; ir per tokius incidentus beveik kasdien žūva žmonės.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi