Pasaulyje

2015.02.14 17:02

Demonstracijų fone Prancūzija imasi naujų priemonių

Prancūzijoje pradėta neregėto masto saugumo operacija, tūkstančiai karių ir policininkų siunčiami saugoti vadinamųjų „jautrausių“ vietų, tarp jų – žydų mokyklos, maldos namai. Buvęs Prancūzijos prezidentas Nikolas Sarkozy pareiškė, kad imigracija, nors nėra tiesiogiai susijusi su terorizmu, labai apsunkina padėtį.

Prancūzijoje pradėta neregėto masto saugumo operacija, tūkstančiai karių ir policininkų siunčiami saugoti vadinamųjų „jautrausių“ vietų, tarp jų – žydų mokyklos, maldos namai. Buvęs Prancūzijos prezidentas Nikolas Sarkozy pareiškė, kad imigracija, nors nėra tiesiogiai susijusi su terorizmu, labai apsunkina padėtį.

Eitynės prieš imigrantus ir islamą pirmadienio vakarą vėl planuojamos Vokietijos Drezdeno mieste, vyriausybė ragina jas atšaukti, kad radikalai nesinaudotų tragedija Paryžiuje.

Grėsmė išlieka

To dar nėra buvę – Prancūzijos vidaus reikalų ministerija paskelbė savo dviejų penktadienio šturmų   medžiagą ir sutelkė dėmesį analizei – kokios saugumo spragos vedė prie teroristų išpuolių. Kodėl susilpnėjo dėmesys broliams Kouachi ir Amedy Coulibaly, kurie buvo žinomi ir anksčiau akylai stebimi.  

Vyriausybė susirinko į ypatingą posėdį pas prezidentą. Po jo paskelbta: 10 tūkst. kariškių  mobilizuojami nesaugiausiomis laikomoms šalies vietoms saugoti, 5 tūkst. policininkų saugos žydų mokyklas ir maldos namus, nes košerinio maisto parduotuvę užpuolęs A. Coulibaly, kuris nužudė keturis žmones, nušovė policininką, galėjo turėti bendrų, ir jie toliau medžiojami.

„Prezidentas nurodė kariuomenei budėti „jautriausiose  vietose“. Kartu su kariuomenės vadu nutarėme iki rytojaus vakaro mobilizuoti 10 tūkst. karių. Mobilizacija jau prasidėjo. Tokia mobilizacija mūsų teritorijoje vyksta pirmą kartą, nes grėsmė nesitraukia. Turime gintis, todėl pasitelkėme kariuomenę“, – aiškina Prancūzijos gynybos ministras Jeanas-Ives Le Drianas.

Paaiškėjus, kad du teroristai – Cherifas Kuaši ir A. Coulibaly susipažino kalėjime, vyriausybė nutarė kalinius islamistus izoliuoti nuo kitų kalinių, kad kalėjimai netaptų radikalų rengimo centrais.

Vokietijos radikalai rengia demonstraciją

Pirmadienį Popiežius Pranciškus per susitikimą su prie Šventojo sosto akredituotu diplomatų korpusu smerkė iškrypusias religijos formas, kurios verčia žmones jaustis vergais. Pasak popiežiaus, kad ir kas būtų: naujausios užgaidos, taip pat ir valdžiai, pinigams, ar net iškrypusios religijos formos atima laisvę, paverčia vergais.

Vokietijos Drezdene taip pat vyko demonstracijos prieš rasizmą ir ksenofobiją, bet šis Vokietijos miestas tapo ir judėjimo prieš imigrantus centru. Trumpai PEGIDA arba „Patriotiškais europiečiais prieš Vakarų islamizavimą“ pasivadinusi organizacija ir pirmadienio vakarą rengia akciją.

„Tai – šmeižtas, kai visi Europos musulmonai laikomi demokratijos priešais po šių teroro išpuolių, to mes neleisime“, – sako Saksonijos žemės ministras pirmininkas Stanislawas Tillichas.

Pasak Saksonijos premjero, svarbu, kad pasaulis mato, jog toli gražu ne visi vokiečiai palaiko PEGIDA.

Vokietijos kanclerė atvirai pasmerkė demonstracijas prieš musulmonus. Bet „Patriotiški europiečiai prieš Vakarų islamizavimą“ pasivadinusi organizacija kas savaitę rengia akcijas ir praėjusį kartą radikalai surinko 18 tūkst. žmonių. Pasak Vokietijos teisingumo ministro, pirmadienio vakaro akcija turi būti atšaukta, jeigu yra bent krislas padorumo.