Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.14 17:02

Vaizdo įraše A. Coulibaly atskleidžia savo veiksmų motyvus

DELFI.lt 2015.02.14 17:02

Iš Senegalo kilęs prancūzas Amedy Coulibaly vaizdo įraše atskleidžia teroristinių išpuolių priežastis ir kalba apie ištikimybę teroristinei organizacijai „Islamo valstybė“.

Iš Senegalo kilęs prancūzas Amedy Coulibaly vaizdo įraše atskleidžia teroristinių išpuolių priežastis ir kalba apie ištikimybę teroristinei organizacijai „Islamo valstybė“.

Vaizdo įrašas internete pasirodė sekmadienį, sausio 11 dieną, skelbia „The Telegraph“.

A.Coulibaly buvo paėmęs įkaitų vienoje Paryžiaus parduotuvių.

Vaizdo įraše, kuris buvo darytas dar prieš tragiškus įvykius Prancūzijos sostinėje, Senegale gimęs prancūzas teisina savo veiksmus.

Policijos pareigūnai prekybos centre įkaitų paėmusį teroristą nušovė.

Skelbiama, kad įkaitų dramos metu žuvo keturi nekalti žmonės, kuriuos Prancūzijos žydų bendruomenė įvardija kaip Yoavą Hattabą, Philippe Brahamą, Yoahaną Coheną ir Francois Michelį Saadą.

Šiuo metu Prancūzijos policijos pareigūnai intensyviai ieško nukautojo teroristo žmonos Hayat Boumeddiene, ją apibūdina kaip „ginkluotą ir labai pavojingą“.

Vaizdo įrašas, kuris buvo paskelbtas sekmadienio rytą, pavadintas „Kalifato karys“.

Jame A. Coulibaly atskleidžia savo veiksmų motyvus. Sakomi net keli monologai, teroristo balsas ramus ir užtikrintas.

7,5 minučių trukmės filmuke, kuris greičiausia buvo nufilmuotas kažkokiame name ar bute, teroristas pozuoja su įvairiais automatiniais ginklais ir pistoletais.

Vieną akimirką jis pasirodo vilkįs karinio stiliaus kamufliažinę neperšaunamą aprangą, o kitą – nuo galvos iki kojų vilki juodai, užsimetęs juodą odinį švarką.

Vieną monologą jis sako apsivilkęs baltą plazdantį rūbą.

Akivaizdu, kad prie vaizdo įrašo buvo padirbėta – jis pradedamas vaizdais, kaip teroristas daro atsispausdinimus ir kitaip treniruoja kūną.

Panašu, kad vaizdo įrašas nufilmuotas ne per vieną dieną, be to, jis suskirstytas į keturias dalis, skelbia i24news.tv.

Pirmoje dalyje teroristas vilki musulmonišką drabužį, sėdi prie stalo, o rankose turi popieriaus lapą, ant kurio pavaizduota „Islamo valstybės“ vėliava.

Šioje įrašo dalyje jis kalba apie ištikimybę „Islamo valstybės“ vadovui Bahdadi. Žiūrėdamas tiesiai į kamerą, teroristas aiškina, kokios priežastys jį ir Kouachi brolius paskatino surengti išpuolį prieš satyrinio žurnalo „Charlie Hebdo“ redakciją.

Vilkėdamas tais pačiais drabužiais, su kuriais įvykdė išpuolį, ir neperšaunamą liemenę, Senegale gimęs prancūzas teigia: „Štai jums. Kai ką atlikome kartu, kai ką atskirai – kad būtų veiksmingiau“.

Antroje vaizdo įrašo dalyje teroristas aiškina, kodėl taikiniu pasirinko žydus. Jis vilki juodą odinį švarką, ant galvos turi kepurę. Greta teroristo – Kalašnikovo automatinis šautuvas.

„Jūs ir jūsų koalicija kiekvieną mielą dieną bombarduoja civilius ir kovotojus. Tai jūs sprendžiate, kas vyksta šioje žemėje? Ne. Mes jums to negalime leisti. Priešinsimės“, – ramiu tonu dėsto teroristas.

Paskutinėje įrašo dalyje teroristas nusifilmavo vilkėdamas baltą musulmonišką rūbą. Matoma ir „Islamo valstybės“ vėliava bei Kalašnikovo automatinis šautuvas.

„Ką jūs darytumėte, jeigu taip smarkiai įžeistų jūsų Pranašą?“, – klausia teroristas, turėdamas omenyje „Charlie Hedbo“ skelbiamas karikatūras, kurių pagrindinis personažas pranašas Mahometas.

„Ką jūs darytumėte, jeigu žagintų jūsų seseris, jeigu žudytų ištisas bendruomenes?“ – prancūziškai į kamerą samprotauja teroristas.

„Paryžiuje lankiausi ne vienoje mečetėje, kur pilna ryžtingų vyrų, galinčių ginti islamą. Kodėl, turėdami milijonus jaunų stiprių vyrų, negalime apginti savo Pranašo?“ – klausia teroristas.

Įtariamo teroristo motina išplatino laišką

Penktadienį nukauto įtariamo teroristo Amedy Coulibaly mama ir devynios jo seserys išplatintame viešame laiške smerkia išpuolį ir reiškia užuojautą žuvusiųjų šeimoms, skelbiama portale france24.com.

„Aš, A. Coulibaly motina, ir visos mano dukros, nuoširdžiai užjaučiame aukų šeimas. Mes smerkiame šiuos aktus ir visiškai nepritariame ekstremistinėms idėjoms. Mes viliamės, kad nebus jokio painiojimo tarp šių žiaurių aktų ir musulmonų religijos“, – rašoma laiške.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi