Naujienų srautas

Pasaulyje2019.03.17 16:38

Naujojoje Zelandijoje – ašarų jūra ir solidarumas: tūkstančiai išėjo į gatves pagerbti teroro aukų

Teroro išpuolio Naujojoje Zelandijoje aukų skaičius išaugo iki 50-ties.

Šiandien šeimoms žadama atiduoti pirmuosius kūnus, tačiau policija perspėja, kad visos šeimos artimuosius palaidoti galės ne anksčiau kaip trečiadienį.

Premjerė pranešė, kad likus kelioms minutėms iki atakos ji gavo sąmokslo teorijų bei kraštutinių dešiniųjų ideologijos persmelktą „manifestą“ kartu su 30-čia kitų gavėjų, tačiau jame nebuvo nei konkrečios vietos, nei laiko. Žmonės visoje šalyje renkasi į gedulo ir solidarumo renginius bei toliau byloja esantys viena taikiausių ir atviriausių visuomenių pasaulyje.

Tūkstančiai žmonių Velingtono ir visos Naujosios Zelandijos gatvėse - atjautos ir žmogiškumo pamoka pasauliui.

Vien sostinėje – 11 tūkstančių. Viena saugiausių ir ramiausių laikyta visuomenė bando atsigauti ir parodyti, kad jos vertybės - nepaminamos.

„Mūsų širdys - su tais, kuri prarado mylimus žmones ar yra sužeisti“, – kalbėjo vietos bendruomenės pirmininkė.

Per minios finansavimo platformas iki šiol ryto surinkti beveik 6 milijonai dolerių neapykantos išpuolio aukoms ir jų šeimoms.

Nuo Hakos šokėjų iki banglentininkų, kurių rojumi laikoma šalis – visi reiškia užuojautą ir solidarumą. 

Šiandien artimiesiems grąžinami pirmieji aukų kūnai. Tačiau laukiantys artimieji nerimauja ir pradeda pykti – pagal Islamo papročius velionį reikia palaidoti per parą. Policija perspėja, kad dėl tyrimų kūnų grąžinimas gali užtrukti iki trečiadienio.

Savo ruožtu premjerė prabilo apie socialinių tinklų ir žiniasklaidos atsakomybę – kritikuoja „Facebook“, kuriame žudikas transliavo nusikaltimą. Kritikuojamos žiniasklaidos priemonės, kurios perdėtai detaliai atskleidžia ataką – taip tartum prisidėdamos prie teroristo tikslų ir jį garsindamos.

Pirmadienį rengiamas vyriausybės posėdis dėl ginklų prekybos. Premjerė kritikuoja dabartinę tvarką. 

Šalies žiniasklaida svarsto, kad galbūt premjerė ryšis uždrausti įsigyti pusiau automatinius ginklus – tokius, su kuriais užvakar nužudyta 50 žmonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi