Naujienų srautas

Pasaulyje2012.12.12 11:40

Egipto kariuomenė reikalauja, kad opozicija pradėtų dialogą su prezidentu

ELTA 2012.12.12 11:40

Egipte gilėjant krizei įsiterpė šalies kariuomenė ir pareikalavo, kad opozicija dalyvautų „nacionaliniame dialoge“, pranešė „The Telegraph“.

Egipte gilėjant krizei įsiterpė šalies kariuomenė ir pareikalavo, kad opozicija dalyvautų „nacionaliniame dialoge“, pranešė „The Telegraph“.

Generolas Abdelfattahas al-Sisi, kuris yra ginkluotųjų pajėgų aukščiausiosios tarybos vadovas ir gynybos ministras, ragino liberalią opoziciją nebeboikotuoti derybų su prezidentu Mohammedu Mursi. Prezidentas sakė, kad pritaria kariuomenės intervencijai ir kad pats asmeniškai dalyvautų derybose. Kariuomenė ragino derybose dalyvauti ir teisėjus, kurie privalės stebėti šeštadienį vyksiantį referendumą dėl naujos Konstitucijos.

Opozicija protestuoja ir reikalauja referendumą atidėti. Įvairios oponentų grupės ragina savo šalininkus balsuoti prieš, bet didžiausias Egipto opozicijos judėjimas dar neapsisprendė, ar balsuoti prieš, ar boikotuoti referendumą.

Savaitgalį prezidentas dekretu davė kariuomenei leidimą iki referendumo bei kol bus paskelbti jo rezultatai palaikyti tvarką ir, jei reikia, sulaikyti civilius. Dėl šio sprendimo padidėjo baimė, kad Egipte įsigalios karinis islamistų valdymas.

Tuo tarpu Kaire, prie Prezidentūros, susirinko apie 100 tūkst. opozicijos demonstrantų. Prezidentą remiančios Musulmonų brolijos demonstracija vyko prie didelės mečetės sostinės šiaurės rytuose, bet žygiuoti artyn Prezidentūros demonstrantai nesiryžo.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi