Pasaulyje

2019.03.18 10:45

Indonezijoje staigių potvynių aukų padaugėjo iki 77

BNS 2019.03.18 10:45

Indonezijos rytinę Papua provinciją užklupę staigūs potvyniai pareikalavo mažiausiai 77 žmonių gyvybių, pirmadienį informavo šalies nelaimių valdymo tarnyba, anksčiau skelbusi apie 58 žuvusiuosius.

Daugiau nei 40 žmonių tebėra dingę per smarkių liūčių sukeltus potvynius ir nuošliaužas, o dar dešimtys buvo sužeisti.

„Aukų skaičius dar gali padidėti, nes 43 žmonių tebeieškoma“, – sakė Indonezijos stichinių nelaimių padarinių likvidavimo agentūros atstovas Sutopo Purwo Nugroho.

Gelbėtojai rausė kalnus purvo ir uolienų, ieškodami dingusiųjų, o medikai teikė pagalbą sužeistiesiems. 

Iš šiaurės rytinio Sentanio miesto buvo evakuoti tūkstančiai gyventojų. 

Stichijos šėlsmas nusinešė dešimtis gyvybių ir padarė žalos tiltams ir keliams, todėl buvo apsunkintos gelbėtojų pastangos.

Tačiau būta ir laimingų akimirkų – kariai iš namo griuvėsių ištraukė gyvą penkių mėnesių kūdikį, kuris vėliau buvo perduotas tėvui. Mažylio mama ir broliai buvo rasti negyvi. 

„Nuvežėme jį į ligoninę, kur jam buvo suteikta medicininė pagalba“, – naujienų agentūrai AFP sakė kariškių atstovas Muhammadas Aidi.

„Jo būklė buvo stabili, todėl vaikas buvo išrašytas iš ligoninės. Sielvartaujantis tėvas džiaugėsi vėl galėdamas būti kartu su mažyliu“, – pridūrė jis.  

Kariškiai nurodė, kad iš labiausiai nukentėjusio rajono buvo evakuoti 5 700 žmonių.   

„Aukų ieško daugiau nei tūkstantis kariškių“, – sakė M. Aidi. 

Indonezijoje dėl užklupusių potvynių 14 dienų paskelbta nepaprastoji padėtis. 

Papua provincija ribojasi su nepriklausoma Papua Naujosios Gvinėjos valstybe.  

Indonezijos salyne, kurį sudaro 17 tūkst. salų ir  milijonai žmonių gyvena kalnuotose vietovėse arba netoli derlingų užliejamų lygumų, sezoninės liūtys dažnai sukelia purvo nuošliaužų ir potvynių, nuo jų kasmet žūva daugybė žmonių.

Sausį per smarkias liūtis ir nuošliaužas Sulavesio saloje žuvo mažiausiai 70 žmonių, o anksčiau šį mėnesį Vakarų Javos provincijoje šimtai žmonių buvo priversti evakuotis dėl liūčių sukeltų didžiulių potvynių.