Naujienų srautas

Pasaulyje2015.01.09 12:34

L. Linkevičius: iš Rusijos nematyti jokių teigiamų ženklų – priežasčių švelninti sankcijas nėra

BNS 2015.01.09 12:34

Rusija nerodo jokių teigiamų ženklų dėl konflikto Ukrainoje, todėl priežasčių švelninti Europos Sąjungos (ES) sankcijas nėra, penktadienį pareiškė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

Rusija nerodo jokių teigiamų ženklų dėl konflikto Ukrainoje, todėl priežasčių švelninti Europos Sąjungos (ES) sankcijas nėra, penktadienį pareiškė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

Tai Linas Linkevičius sakė praėjus dienai, kai Europos Sąjungos užsienio politikos vadovė Rygoje teigė matanti „ribotų pozityvių ženklų iš Rusijos pusės“.

Lietuvos ministras pabrėžė, kad Rusija tęsia paramą separatistams Ukrainos rytuose ir toliau siunčia vadinamuosius humanitarinius konvojus, kurių neleidžiama tikrinti nei Ukrainos, nei Raudonojo Kryžiaus pareigūnams.

„Objektyvi informacija yra ta, kad tų pagerėjimo faktų nėra, nes (Rusija) toliau tęsia paramą ginkluotoms grupuotėms, toliau vyksta nekontroliuojami vadinamų humanitarinių konvojų judėjimai, jau vienuoliktas kartas. Neprileisti ir Ukrainos pareigūnai, ir Raudonojo Kryžiaus pareigūnai“, – BNS penktadienį sakė ministras.

Pasak L. Linkevičiaus, ES nuosekliai laikosi pozicijos, kad „pagerėjus situacijai galima būtų peržiūrėti sankcijas, ir čia nėra nieko naujo“.

„Bet su kalbančiaisiais, kad jau dabar matyti (teigiamių) požymių, norėtųsi pasiginčyti, nes būtent matome priešingą situaciją. Todėl turime tęsti tą pačią politiką, kuri vykdoma buvo iki šiol, ir priežasčių atšaukti sankcijas arba jas švelninti šiuo metu nėra“, – sakė ministras.

ES įvedė ribotas sankcijas Rusijai, kai ši pernai kovą aneksavo Ukrainos Krymo regioną. Sankcijos sugriežtintos, kai virš Rytų Ukrainos liepą buvo numuštas Malaizijos avialinijų lėktuvas.

Ekonominės sankcijos galioja vienus metus. Joms pratęsti, sušvelninti arba panaikinti reikia visų ES šalių paramos.

Jungtinių Tautų duomenimis, per karą Rytų Ukrainoje jau žuvo per 4700 žmonių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi