Naujienų srautas

Pasaulyje2015.01.09 13:53

Toliau ieškoma brolių, nužudžiusių 12 žmonių Paryžiuje

Toliau ieškoma brolių, nužudžiusių 12 žmonių Paryžiuje, „Charlie Hebdo“ redakcijoje. Paieška tęsiama šiaurės Prancūzijoje, kur liudininkai teigia matę įtariamuosius pėsčiomis patraukusius į mišką.

Toliau ieškoma brolių, nužudžiusių 12 žmonių Paryžiuje, „Charlie Hebdo“ redakcijoje. Paieška tęsiama šiaurės Prancūzijoje, kur liudininkai teigia matę įtariamuosius pėsčiomis patraukusius į mišką.

Policija užblokavo visą regioną po to, kai ketvirtadienį broliai įtariamai apiplėšė degalinę šiaurės Prancūzijoje, pavogė maisto, benzino ir apšaudė.

Jauniausias iš užpuolikų – 18-metis – jau pasidavė policijai, tačiau tikina neprisidėjęs prie teroristinio išpuolio.

„Charlie Hebdo“ išpuolio vykdytojai buvo įtraukti į JAV teroristų sąrašą

Išpuolį „Charlie Hebdon“ įvykdę nusikaltėliai jau daug metų buvo įtraukti į JAV pavojingų asmenų, kuriems draudžiama skristi lėktuvais, sąrašą. Tokią informaciją suteikė JAV žvalgybos pareigūnas, tačiau atsisakė išduoti, kodėl užpuolikai buvo šiame sąraše, praneša TASS.

Už išpuolį „Charlie Hebdon“ redakcijoje ieškomi broliai Saidas ir Sherifas Kouachi buvo taip pat įtraukti ir į JAV duomenų bazę (TIDE), į kurią patenka žinomi arba įtariami tarptautiniai teroristai. Šioje bazėje daugiau nei 1 milijono asmenų, įtariamų teroristine veikla, asmeniniai duomenys. Asmenų, kuriems draudžiama skristi lėktuvais, sąraše apie 47 tūkst. pavardžių.

Trečiadienio rytą kaukėti vyrai su šautuvais užpuolė satyrinio žurnalo „Charlie Hebdo“ redakciją Paryžiuje. Manoma, kad tai galėjo įvykti dėl žurnale išspausdintos pranašo Mahometo karikatūros. Išpuolio metu žuvo 12 žmonių: 10 žurnalistų ir 2 policininkai. Dar 11 žmonių sužeista. Tai yra viena kruviniausių nelaimių Prancūzijoje per pastarąjį penkiasdešimtmetį.

Policijos teigimu, 2008 metais jaunesnis brolis Šerifas buvo įkalintas už islamistų verbavimą ir jų siuntimą į Iraką. Tikėtina, kad jis taip pat gali būti prisidėjęs prie Alžyro ekstremistų grupės. Jo brolis Saidas 2011 m. buvo išvykęs į „Al Qaeda“ organizuotus apmokymus Jemene.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi