Naujienų srautas

Pasaulyje2015.01.08 19:38

Po išpuolio Paryžiuje ES pateiks naujų kovos su terorizmu pasiūlymų

BNS 2015.01.08 19:38

Europos Komisija artimiausiomis savaitėmis pateiks naujų pasiūlymų kovai su terorizmu po mirtino islamistų išpuolio Prancūzijoje, ketvirtadienį pareiškė Europos Komisijos vadovas Jeanas-Claude`as Junckeris.

Europos Komisija artimiausiomis savaitėmis pateiks naujų pasiūlymų kovai su terorizmu po mirtino islamistų išpuolio Prancūzijoje, ketvirtadienį pareiškė Europos Komisijos vadovas Jeanas-Claude`as Junckeris.

„Iš patirties žinau, kad nereikia į tokius įvykius reaguoti iš karto, nes galima sureaguoti per stipriai arba per silpnai“, – sakė J.-C. Junckeris spaudos konferencijoje nuo sausio Europos Sąjungai (ES) pirmininkaujančios Latvijos sostinėje Rygoje.

EK vadovas pridūrė, kad ES vykdančioji institucija „planuoja pateikti naujų antiteroristinių pasiūlymų artimiausiomis savaitėmis“.

Tuo metu ES pareigūnai pranešė, kad numatoma aptarti terorizmo prevencijos pastangas, reaguojant į trečiadienio išpuolį prancūzų satyrinio savaitraščio redakcijoje, per kurį buvo nušauta 12 žmonių.

ES užsienio reikalų ministrų susitikimas šiuo klausimu vyks Briuselyje sausio 19 dieną, o vidaus reikalų ministrai susitiks Rygoje sausio 28 dieną.

EK atstovė spaudai Natasha Bertaud Briuselyje daugiau informacijos apie susitikimą nepateikė, tačiau pareiškė, jog Komisija panaudos „visą savo svorį derybose“ su Europos parlamentu dėl Keleivio duomenų registravimo (Passenger Name Record – PNR) sistemos.

PNR sistema leistų 28 ES šalims rinkti ir dalintis duomenimis apie visų oro linijų keleivius, siekiant nustatyti įtariamus būsimuosius kovotojus, tačiau tam priešinasi „libertarai“, turintys didelį palaikymą parlamente.

Vienas didžiausių šios sistemos šalininkų ES kovos su terorizmu vadovas Gilles`is de Kerchove'as mano, kad sistema padėtų susekti tuos ES piliečius, kurie vyksta į Siriją ir Iraką prisidėti prie džhadistų.

Tokie žmonės kelia grėsmę savo šalims, į kurias sugrįžta perėmę radikalias pažiūras ir apmokyti naudotis ginklais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi