Naujienų srautas

Pasaulyje2012.12.12 22:58

Po Šiaurės Korėjos raketos bandymo į posėdį renkasi JT Saugumo Taryba (papildyta)

ELTA 2012.12.12 22:58

Po Šiaurės Korėjos raketos bandymo trečiadienį į posėdį renkasi Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba. Diplomatų duomenimis, susitikimas vyks Japonijos ir JAV prašymu, praneša agentūra AFP.

Po Šiaurės Korėjos raketos bandymo trečiadienį į posėdį renkasi Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba. Diplomatų duomenimis, susitikimas vyks Japonijos ir JAV prašymu, praneša agentūra AFP.

Pchenjanas, nepaisydamas tarptautinės kritikos, prieš tai paleido ilgojo nuotolio raketą. Šiaurės Korėjos teigimu, tai yra nešančioji raketa, skirta išvesti palydovą. Vakarų valstybės tuo metu spėja, kad tai yra neleistinas raketos bandymas, susijęs su Šiaurės Korėjos branduoline programa.

Pietų Korėja griežtai pasmerkė raketos paleidimą. Tai yra aiškus nusižengimas Saugumo Tarybos rezoliucijoms ir grėsmė Korėjos pusiasaliui bei pasaulio taikai, sakė užsienio reikalų ministras Kim Sung Hwan.

Šiaurės Korėja tuo tarpu bandymą vadina sėkmingu. Raketa, kaip ir planuota, išvedė į orbitą palydovą, informavo valstybinė naujienų agentūra KCNA.

Bandymą sukritikavo ir Kinija su Rusija

Naują Šiaurės Korėjos raketos bandymą sukritikavo ir Kinija su Rusija, praneša agentūra AFP.

Kinija apgailestauja dėl raketos starto, kuris buvo atliktas nepaisant didžiulio tarptautinės bendrijos susirūpinimo, trečiadienį Pekine sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas. Jis pabrėžė, kad taiką ir stabilumą Korėjos pusiasalyje įmanoma pasiekti tik dialogo keliu.

Rusijos užsienio reikalų ministerija taip pat pareiškė labai apgailestaujanti dėl raketos paleidimo. Tai esą neprisidės prie stabilumo stiprinimo ir turės neigiamų padarinių situacijai regione.

„Nepriimtina, kad raketos bandymas buvo atliktas nepaisant JT rezoliucijos 1874, kuri draudžia Šiaurės Korėjai ilgojo nuotolio raketų bandymus“, – teigiama pareiškime. Maskva paragino Pchenjaną atsisakyti tolesnių žingsnių, prieštaraujančių JT Saugumo Tarybos rezoliucijoms. „Kitos pusės“ taip pat paragintos vengti akcijų, kurios gali padidinti įtampą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi