Naujienų srautas

Pasaulyje2015.01.08 18:33

A. Jaceniukas susitiko su A. Merkel

Vokietijoje vizitą tęsia Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas, ketvirtadienį jį priėmė šalies kanclerė Angela Merkel.   

Vokietijoje vizitą tęsia Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas, ketvirtadienį jį priėmė šalies kanclerė Angela Merkel. 

A. Jaceniukas kanclerės paprašė papildomos finansinės pagalbos ir kvietė vokiečių investuotojus į savo šalį. Vokietija pažadėjo paskolų už pusę milijardo eurų Rytų Ukrainos atstatymui. 

A. Merkel sakė pasitikinti A. Jaceniuko ryžtu Ukrainoje iki galo įgyvendinti rinkos ir demokratijos reformas. Kanclerė taip pat pabrėžė, kad sankcijos Rusijai įvestos dėl konkrečių priežasčių – Krymo aneksijos ir agresijos Rytų Ukrainoje, todėl nustos galioti, tik kai bus pašalintos priežastys. 

Vokietijos kanclerė pabrėžė, kad Rusija privalo įgyvendinti visus Minsko susitarimus dėl paliaubų rytų Ukrainoje, kitaip apie sankcijų atšaukimą kalbėti neverta. 

Susitarimai numato tvarias paliaubas ir karinės technikos bei ginkluotų grupuočių pasitraukimą iš Rytų Ukrainos, tačiau Donecko ir Luhansko regionuose apstu Rusijos remiamų kovotojų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi