Pasaulyje

2015.02.14 17:02

Įtariamų teroristų paieška: „šukuojamos“ apylinkės, blokuojami keliai

DELFI.lt, BNS2015.02.14 17:02

Pasirodė žinios, jog du brolius, kurie įtariami nušovę 12 žmonių satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ redakcijoje Paryžiuje, apsupo pareigūnų pajėgos.

Pasirodė žinios, jog du brolius, kurie įtariami nušovę 12 žmonių satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ redakcijoje Paryžiuje, apsupo pareigūnų pajėgos.

„The Telegraph“ praneša, kad miškuose prie Villers-Cotteret gyvenvietės pastebėti du ginkluoti asmenys.

Šalia Longpont gyvenvietės šiuo metu esantis fotografas Heathcliffe`as O`Malley kalbėjosi su vyru, kuriam buvo nurodyta išeiti iš vietinio restorano, nes „ten tuoj atvyks policija“.

Restorano savininkas patikino sužinojęs, kad „miške yra du ginkluoti asmenys“.

Longpont gyvena vos 300 asmenų, todėl kaimo bendruomenę šokiravo visai šalia jų namų vykstanti drama.

„Ratus suka sraigtasparnis, tačiau policijos nemačiau, jokio sujudimo nematyti“, – patikino vietinis.

„Miškas aplink yra didžiulis, taigi jei broliai išėjo ten, medžioklė nebus lengva“, – tęsė jis.

Foret de Retz miškas užima 13 tūkst. hektarų plotą. Paryžiaus plotas siekia tik 13 tūkst. hektarų.

Šukuojamas Corcy miestas, blokuojami keliai

Lefigaro.fr praneša, esą teisėsauga šukuoja butus šiaurinėje Prancūzijoje esančiame Corcy mieste. Vietovė yra netoli vietos, kur ryte pastebėti įtariamieji, netoliese taip pat blokuojami keliai.

Portalas cituoja liudininką, anot kurio, šukuojami miesto butai ir namai.

Pasak įvykio vietoje esančio lefigaro.fr žurnalisto, pareigūnai „nuo durų prie durų“ šukuoja gyvenamuosius Corcy ir Longpont miestų rajonus. Gyventojai esą suvokia grėsmę ir nekelia kojos iš namų.

„Miestas miręs“, – rašo portalas.

Įtariamųjų ieško ištisa armija. Prancūzijos žiniasklaida skelbia, jog paieškos ir saugumo užtikrinimo operacijoje dalyvauja 88 tūkst. policijos, žandarmerijos ir kitų žinybų pareigūnų.

Skelbta, kad slėpėsi bute

Anksčiau „France 3“ pranešė, esą broliai galimai užspeisti bute Crépy-en-Valois gyvenvietėje.

Anot televizijos kanalo, mobilios žandarmerijos pajėgos su šarvuotais furgonais jau užima pozicijas.

Tačiau tikslių žinių apie užpuolikų buvimo vietą nėra.

Kiek anksčiau pranešta, kad į vietą, kur pastebėti išpuolio Paryžiuje vykdytojai, pasiųstos Prancūzijos specialiosios pajėgos.

Policijos pareigūnai netoliese Villers-Cotteret pastebėjo tuščią dviejų įtariamųjų automobilį. Tokią informaciją AFP pavirtino policijos šaltiniai.

Skelbiama, kad automobilis, kurį padėjo surasti liudininkas, buvo tuščias, teigia šaltiniai. Automobilyje rastos džihadistų vėliavos ir Molotovo kokteiliai.

„Tai rodo, kad jie yra radikalūs islamistai ir kad jie galėjo planuoti kitus išpuolius su padegamosiomis bombomis“, – sakė šaltinis.

Ginkluotas vyras bandė patekti į dar vieno leidinio redakciją
 
Kaip pranešė lefigaro.fr, ketvirtadienį, tarp 11 ir 12 val. vietos laiku, ginkluotas vyriškis bandė įsibrauti į leidinio „Valeurs Actuelles“ redakciją. 
 
Skelbiama, esą pareigūnai jį sulaikė mėginantį išlaužti duris atsuktuvu. Vyriškis buvo sulaikytas prie pastato būdėjusių pareigūnų. 
 
Pranešama, kad jis buvo pasiruošęs pabėgimui: esą tai liudija faktas, jog jis buvo išėmęs savo išmaniojo telefono bateriją, kad jo judėjimo nebūtų galima sekti pasitelkiant ryšio sistemas. 
 
Įtariamasis, anot lefigaro.fr, kilęs iš Belgijos. Vyriškis suimtas.

Prancūzijoje išplėsta teritorija, kurioje taikomas aukščiausias pavojaus saugumui lygis

Prancūzijoje ketvirtadienį išplėsta teritorija, kurioje taikomas aukščiausias pavojaus saugumui lygis – dabar toks režimas galios ne tik Paryžiaus regione, bet ir šiauriau esančioje Pikardijoje, kur buvo pastebėti du įtariami Paryžiaus išpuolio prieš satyrinio žurnalo redakciją dalyviai.

„Ministras pirmininkas nusprendė išplėsti išpuolių grėsmės (zoną) į Pikardiją“, – sakoma premjero Manuelio Vallso tarnybos pranešime, kai du broliai, ieškomi dėl išpuolio prieš savaitraštį „Charlie Hebdo“, buvo pastebėti šiame regione, kuriame skubiai buvo sutelktos didžiulės saugumo pajėgos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.