Pasaulyje

2015.01.08 15:34

Žiniasklaida: nustatyta šaulių buvimo vieta, uždaromi keliai

„Le parisien“ praneša, esą galimai nustatyta dviejų įtariamųjų „Charlie Hebdo“ šaulių buvimo vieta.

„Le parisien“ praneša, esą galimai nustatyta dviejų įtariamųjų „Charlie Hebdo“ šaulių buvimo vieta.

Esą broliai Kouachi gali būti netoli Villers-Cotteret vietovės, esančios apie 80 km nuo Paryžiaus. Pranešama, kad du į įtariamuosius panašūs asmenys pastebėti važiuojantys baltu „Renault Clio“ automobiliu.

Skelbiama, esą apylinkėse telkiamos policijos pajėgos, uždaroma dalis kelių. Teigiama, kad automobilyje pastebėti asmenys buvo kaukėti, o mašinos gale buvo matomi šaunamieji ginklai.

Lefigaro.fr, remdamasis šaltiniais policijoje, teigia, jog brolius pastebėjo degalinės darbuotojas. Pateikiama ir daugiau detalių apie įtariamųjų ginkluotę: esą jie turi Kalašnikovo automatus ir granatsvaidžius.

BBC taip pat skelbia, kad jie ginkluoti ir labai pavojingi. „Le Point“ rašo, esą broliai iš degalinės pavogė maisto bei degalų ir pajudėjo Saine-et-Marne vietovės kryptimi. Be to, brolių automobilis esą pažymėtas suklastotais arba vogtais valstybiniais numeriais.

Skelbiama, jog artimiausiai esančioms teisėsaugos pajėgoms nurodyta skubiai paruošti tiek puolamąją, tiek gynybinę įrangą bei ginkluotę.

Paryžiuje sustiprintas saugumas. Pasklidus žiniai, jog du įtariamieji šauliai galimai juda sostinės kryptimi, sustiprintos teisėsaugos pajėgos ties įvažiavimais į miestą, praneša lefigaro.fr.

AFP/Scanpix nuotr.

Ketvirtadienį aidėjo šūviai, nugriaudėjo sprogimas

Ketvirtadienį Monruže, netoli Paryžiaus, aidėjo automatinio šautuvo šūviai. Vėliau buvo pranešta ir apie kitoje vietoje įvykusį sprogimą.

Iš pradžių skelbta, kad sunkiai sužeisti du vietos policijos pareigūnai, o ginkluoti vyrai iš incidento vietos paspruko metro. Vėliau pasirodė informacija, kad vienas įtariamas šaulys sulaikytas. Jis dėvėjo neperšaunamą liemenę.

Paaiškėjo, kad per šį išpuolį sužeista policininkė ir savivaldybės įmonės darbuotojas. Lefigaro.fr. praneša, kad šūviais sužeista policijos pareigūnė neišgyveno.

Su naujuoju išpuoliu susijęs įtariamasis buvo suimtas, sakė kitas šaltinis, susijęs su šia byla. Vidaus reikalų ministras Bernard'as Cazeneuve'as pranešė, kad dar vienas šaulys ieškomas.

Kol kas neaišku, ar šis incidentas susijęs su išpuolius prieš satyrinį savaitraštį. „Le Monde“ praneša, kad kol kas nenustatyti jokie ryšiai tarp dviejų incidentų.

Vidaus reikalų ministras skubiai išvyko į incidento vietą netoli Port de Šatijono Paryžiaus pietuose.

Incidentas įvyko netoli „Porte de Chatillon“ metro stoties Paryžiaus pietuose. Neperšaunamą liemenę vilkėjęs vyras 8.19 val. iš automatinio ginklo pradėjo šaudyti į policininkus, kurie buvo iškviesti į avariją. Policijos duomenimis, vyras šaudė policininkams iš už nugaros.

Pasak tyrėjų šaltinių, šiuo metu neįžvelgiama „vienareikšmiško ryšio“ tarp šio incidento ir atakos trečiadienį.

Įvyko sprogimas

Praėjus dienai po kruvino išpuolio satyrinio laikraščio „Charlie Hebdo“ redakcijoje Paryžiuje, ketvirtadienį Rytų Prancūzijoje viename restorane netoli mečetės nugriaudėjo sprogimas. Incidentas įvyko Vilefranše sur Sone, skelbia žiniasklaida.

Teisėsaugos šaltinių duomenimis, žmonės per incidentą nenukentėjo. Ar šis sprogimas gali būti susijęs su trečiadienio išpuoliu, nežinoma.

AFP/Scanpix nuotr.

Vienas įtariamasis dėl išpuolio Paryžiuje pasidavė

Prancūzijoje vykdoma plataus masto operacija, ieškoma dviejų įtariamų užpuolikų, vakar surengusių žudynes satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ redakcijoje. Vienas iš užpuolikų – 18-metis Hamydas Mouradas – praėjusią naktį pasidavė. Policija išplatino dviejų brolių – 34-erių Saido ir  32-ejų Cherifo Kouachi – fotografijas. Nuo ketvirtadienio Prancūzijoje skelbiamas trijų dienų gedulas.

„Le Parisien“ praneša, kad du įtariamieji, įvykdę trečiadienį teroristinį aktą, pareigūnų aptikti Enoje, šalia Viler Kotrė. Vyrai keliavo automagistrale RN 2 baltos spalvos automobilius „Renault Clio“.

Patvirtindamas ankstesnius premjero Manuelio Vallso komentarus, šaltinis, nesutikęs viešinti savo vardo, sakė, kad minėtiems broliams artimi vyrai ir moterys šiuo metu apklausiami policijos. Šaltinis nenurodė, kur buvo sulaikyti tie žmonės.

Tuo tarpu M. Vallsas sakė radijui RTL, kad du įtariamieji, kurie dar nerasti, buvo žinomi žvalgybos tarnybos tarnyboms ir „neabejotinai“ buvo sekami prieš trečiadienį įvykdytą ataką.

Gedulo diena

Ketvirtadienis Prancūzijoje – gedulo diena, vidurdienį aukoms atminti skambės Dievo Motinos katedros varpai. Vėliavos bus nuleistos tris dienas.

Šalies prezidentas Francois Hollande`as ketvirtadienio rytą susitinka su opozicinės dešiniųjų Sąjungos už liaudies judėjimą pirmininku, buvusiu prezidentu Nicolas Sarkozy. Visos politinės jėgos, visos visuomeninės organizacijos, visos religinės bendruomenės, tarp jų ir musulmonų, visi piliečiai kviečiami telktis priešintis terorizmui.

Aukoms pagerbti ir terorizmui pasmerkti trečiadienio vakarą visoje Prancūzijoje vyko mitingai, juose dalyvavo apie šimtas tūkstančių žmonių.

Trys užpuolikai trečiadienį „Charlie Hebdo“ redakcijoje nušovė 12 žmonių, dar septyni sužeisti.

Vyksta didelio masto gaudynės

AFP/Scanpix nuotr.

Ieškodama užpuolikų, policija paskelbė įtariamųjų nuotraukas, prašydama skubiai suteikti informacijos apie juos. Gaudynės tęsėsi visą naktį, o elitinės kovos su terorizmu policijos pajėgos surengė reidą šiauriniame Reimso mieste.

Vienas Paryžiaus prokuratūros pareigūnas sakė, kad jauniausias iš trijų įtariamųjų pasidavė policijai Šarlevilio-Mezjero mieste, esančiame netoli Reimso, už maždaug 230 km į šiaurės rytus nuo Paryžiaus, netoli sienos su Belgija.

Šiai bylai artimas šaltinis sakė, kad tas jaunuolis, vardu Hamydas Mouradas, pasidavė, kai „pamatė savo vardą minimą socialiniuose tinkluose“. Televizija BFM, remdamasi neįvardytais šaltiniais, paskelbė, kad taip pat buvo areštuoti keli kiti asmenys, susiję su tais dviem broliais.

Tačiau kaukėti juodai apsirengę užpuolikai, kurie šaukė „Allahu akbar“ (Dievas (visų) didesnis) žudydami kai kuriuos pagarsėjusius prancūzų žurnalistus ir du policininkus, tebėra laisvėje.

Buvo išduoti orderiai suimti 32 metų Cherifą Kouachi – žinomą džihadistą, kuris 2008 metais buvo teistas dėl ryšių su islamistų grupe, kuris verbavo Prancūzijos piliečius, lankydavusius vieną mečetę Paryžiaus rytiniame rajone, vykti kautis su amerikiečiais Irake, – ir jo 34 metų brolį Saidą. Abu jie yra gimę Paryžiuje.

Policijos šaltinis sakė, kad vienas iš jų buvo atpažintas pagal tapatybės kortelę, paliktą automobilyje, kuriuo paspruko užpuolikai. Pasak jo, Cherifas Kouachi, kuris buvo suimtas, kai ruošėsi išvykti į Iraką prisidėti prie kovotojų, atliko pusantrų metų laisvės atėmimo bausmę.

Paieškų operacijos buvo surengtos Strasbūre ir miesteliuose netoli Paryžiaus, o Reimse policijos specialiosios pajėgos surengė reidą viename pastate, kurį vėliau apieškojo baltus kombinezonus dėvintys policijos ekspertai.

Per trečiadienį surengtą ataką ginkluoti užpuolikai dieną įsiveržė į „Charlie Hebdo“ redakciją, kai žurnalistai buvo susirinkę į rytinį redaktorių pasitarimą.

Paryžiaus prokuroras Francois Molins'as sakė, kad užpuolikai pirmiausiai nušovė prie įėjimo buvusį vyrą ir įsiveržė į pastatą. Tuomet jie užlipo į antrą aukštą ir pradėjo šaudyti į žmones, dalyvavusius redaktorių pasitarime. Ten buvo aštuoni žurnalistai, policininkas, priklausęs savaitraščio vyriausiojo redaktoriaus apsaugos komandai, ir vienas svečias.

„Tai, ką pamatėme, buvo žudynės. Daugeliui aukų buvo įvykdytos egzekucijos – dauguma buvo pašauti į galvą ir krūtinę“, – greitosios pagalbos medikas Patrickas Hertgenas, atvykęs suteikti pagalbos sužeistiesiems, sakė naujienų agentūrai „Reuters“.

Pasak prokurorų, dar 11 žmonių buvo sužeisti per šią ataką, o keturių būklė kritinė.

Viename tos atakos vaizdo įraše vienas iš užpuolikų prie redakcijos pastato šaukė „Allahu Akbar!“ (Dievas (visų) didesnis), aidint šūviams. Kitas priėjo prie gatvėje gulinčio sužeisto policininko ir pribaigė jį šūviu iš automato, o vėliau abu ramiai įlipo į juodą automobilį ir išvažiavo.

Savaitraščio vyriausiasis redaktorius Stephane'as Charbonnier, turėjęs pravardę „Charbas“ (Šarbas) ir saugomas policijos dėl anksčiau jo gautų grasinimų nužudyti, tapo viena šio kruvino išpuolio auka.

Taip pat žuvo karikatūrininkai Jeanas Cabut, Georges'as Wolinski ir Bernard'as Verlhacas, žinomas slapyvardžiu Tignous (Tinju).

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.