Pasaulyje

2015.09.08 13:45

JAV: Kuba atsisako paleisti kai kuriuos kalinius

ELTA2015.09.08 13:45

Šaltinis iš JAV Kongreso nurodė, kad Kubos vyriausybė atsisako paleisti kelis kalinius iš 53-ijų, numatytų sutartyje, praneša AP.

Šaltinis iš JAV Kongreso nurodė, kad Kubos vyriausybė atsisako paleisti kelis kalinius iš 53-ijų, numatytų sutartyje, praneša AP.

„Mums buvo pasakyta, kad Kubos vyriausybė sutiko paleisti visus, išskyrus kelis, sąraše esančius politinius kalinius. Vyriausybė Havanoje tiki, kad mažesnė grupė įvykdė smurto aktus“, – nurodė JAV Kongreso atstovas.

Tikslus tų kalinių skaičius nebuvo nurodytas.

Kalinių paleidimas – tai sutarties dalis, kuria numatytas diplomatinių santykių atnaujinimas tarp JAV ir Kubos. Prezidento Baracko Obamos administracija neatskleidė jokios informacijos apie kalinius.

Baltieji rūmai ir Valstybės departamento pareigūnai teigia norintys, kad būtų paleisti visi kaliniai.

Informacijos apie kalinius trūkumas suteikė peno kritikams dėl B. Obamos santykių atkūrimo su Havana. Kalinių išlaisvinimas galėtų padėti Baltiesiems rūmams sumažinti abejones dėl jų planų prieš oficialių derybų pradžią tarp JAV valstybės departamento pareigūnų ir Kubos prezidento Raulio Castro vyriausybės vėliau šį mėnesį.

Kongreso atstovas pažymėjo, kad kalinių sąrašą sudarė žmogaus teisių grupės ir Baltųjų rūmų vardu įteikė Havanos vyriausybei. Šis sąrašas nebuvo viešinamas Kongreso nariams.

Floridos senatorius respublikonas Marco Rubio, vienas didžiausių B. Obamos pokyčių politikoje kritikas, paragino JAV prezidentą atšaukti būsimas derybas su Havana bent jau tol, kol bus paleisti visi 53 kaliniai.