Pasaulyje

2019.03.16 17:12

Ukrainos „Nacionalinis korpusas“ protestavo prieš korupciją gynybos sektoriuje

ELTA2019.03.16 17:12

Ukrainoje partija „Nacionalinis korpusas“ šeštadienį surengė protestą prieš pinigų plovimą gynybos sektoriuje, praneša ukrinform.ua.

Akcija baigėsi taikiai prie prezidento administracijos pastato, o protestuotojai policininkus apmėtė žaisliniais paršiukais šaukdami „gėda“. Protesto organizatoriai teigė surengsiantys panašią akciją ir kitą šeštadienį, kovo 23 d.

„Nacionalinio korpuso“ aktyvistai reikalavo suimti prisidėjusius prie korupcijos gynybos sektoriuje.

Jie reikalavo sulaikyti Olegą Gladkovskį, Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretoriaus pirmąjį pavaduotoją, ir areštuoti jo sąskaitas bei turtą.

Taip pat reikalauta suimti gynybos įmonių asociacijos „Ukroboronprom“ vadovybę ir visų valstybinių įmonių direktorius, kurie buvo prisidėję prie korupcinės schemos.

Vasario 25 d. Ukrainos žiniasklaida pranešė apie daugelį metų egzistavusią šimtų milijonų grivinų plovimo schemą Ukrainos gynybos sektoriuje. Vėliau Nacionalinis antikorupcinis biuras (NABU) paskelbė, kad pagal žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją kovo 7 d. buvo atlikta apie 20 kratų dviejose baudžiamuosiuose procesuose dėl piktnaudžiavimo „Ukroboronprom“ koncerne.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt