Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Indijoje siūloma kurti padalinius, stabdysiančius nusikaltimus prieš moteris

ELTA 2015.09.08 13:45

Indijos vidaus reikalų ministerija siūlo kurti 150 specialiai apmokytų policijos padalinių, užkirsiančių nusikaltimus prieš moteris visoje šalyje ir užtikrinsiančių, kad būtų pasiektas teisingumas, praneša „Reuters“.

Indijos vidaus reikalų ministerija siūlo kurti 150 specialiai apmokytų policijos padalinių, užkirsiančių nusikaltimus prieš moteris visoje šalyje ir užtikrinsiančių, kad būtų pasiektas teisingumas, praneša „Reuters“.

„Nusikaltimų prieš moteris tyrimų padalinys“ turėtų savo padalinius 29 Indijos valstijose ir sieks bausmių sistemos stiprinimo. Jie atliks kruopščius tyrimus, kurie leis vėliau pateikti stipresnius kaltinimus nusikaltėliams ir jiems pritaikyti griežtesnes bausmes.

Ministras Rajnathas Singhas susisiekė su visų šalies valstijų aukščiausiais pareigūnais, prašydamas, kad jie kuo greičiau išnagrinėtų pasiūlymą kurti naujus policijos padalinius, rašoma vyriausybės pranešime.

Pranešime teigiama, kad „šių padalinių užduotis – tirti jiems priskirtas bylas ir gerinti niekšingų nusikaltimų prieš moteris tyrimą, ypač seksualinės prievartos, „kraičio mirties“ (dowry death) bei išpuolių rūgštimi ir prekybos žmonėmis atvejais.“

Šie padaliniai turės palaikyti tvarką, rinkti informaciją, užkirsti kelią organizuotiems nusikaltimams, stebėti įstatymų įgyvendinimą, skleisti žinias ir skatinti visuomenės dalyvavimą sprendžiant šias problemas, rašoma pranešime.

Šis projektas per metus kainuos 840 mln. rupijų (13,25 mln. dolerių), čia dirbs 2250 pareigūnų 150 padalinių. Trečdalis pareigūnų bus moterys, siekiant užtikrinti aukų pasitikėjimą.

Ministras R. Singhas taip pat paprašė įkurti skubius specializuotus teismus, nes tai padės užtikrinti greitą teisingumą, rašoma pranešime.

Palyginus su pernai, 2013 m. pranešimų apie nusikaltimus prieš moteris Indijoje padaugėjo 26,7 proc., t. y. užfiksuoti 309,546 pranešimai, skelbia „Nacionalinis įrašų apie nusikaltimas biuras“.

Tarp šių nusikaltimų minimas prievartavimas, grobimas, seksualinis priekabiavimas, prekyba žmonėmis, žalojimas ir vyro ar giminių žiaurumas moters atžvilgiu. Taip pat įtraukiami nusikaltimai, kai moteris, iš kurios jos vyras arba uošviai reikalauja kraičio, yra priversta nusižudyti.

Aktyvistų nuomone, moterys Indijoje kenčia nuo primityvios, nepakankamai finansuojamos, neturinčios reikiamų išteklių ir nejautrios baudžiamojo teisingumo sistemos, nuviliančios aukas ir neužtikrinančios teisingumo.

Dėl giliai įsišaknijusio konservatizmo, apie didžiąją dalį nusikaltimų nėra pranešta, nes aukos bijo patirti gėdą. Drąsesnės moterys, išdrįsusios kreiptis į pareigūnus, susiduria su galybe iššūkių. Joms tenka bendrauti su nejautriais policijos pareigūnais, jos negauna reikiamų patarimų, policija neužtikrina skaidraus tyrimo, pastebimas netinkamas teismų darbas.