Pasaulyje

2015.01.06 18:14

Latvija pradeda pirmininkauti ES: EK nariai vyksta į Rygą

LRT.lt2015.01.06 18:14

Europos Komisijos nariai sausio 7–8 dienomis vyks į Rygą – tai tradicinis vizitas į pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai perimančią valstybę narę. Nuo 2015 m. sausio iki birželio Latvija rotacijos tvarka pirmą kartą pirmininkaus Tarybai.

Europos Komisijos nariai sausio 7–8 dienomis vyks į Rygą – tai tradicinis vizitas į pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai perimančią valstybę narę. Nuo 2015 m. sausio iki birželio Latvija rotacijos tvarka pirmą kartą pirmininkaus Tarybai.

Latvijos pirmininkavimo prioritetus Komisijos nariai ir Latvijos vyriausybė aptars plenarinėje sesijoje ir įvairių grupių diskusijose. Komisijos pirmininko pavaduotojai ir Komisijos nariai dalyvaus dvišaliuose susitikimuose su Latvijos ministrais ir diskusijose su pagrindiniais suinteresuotaisiais subjektais bei Saeimos (Latvijos parlamento) nariais, rašoma pranešime, kurį išplatino Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Sausio 9 d. Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude`as Junckeris ir Latvijos ministrė pirmininkė Laimdota Straujuma oficialiai pradės Europos vystomojo bendradarbiavimo metus, kuriais paskelbti 2015-ieji metai. Šiais metais daug dėmesio bus skiriama naujiems veiksmams, kuriais siekiama panaikinti skurdą, paskatinti vystymąsi ir kovoti su klimato kaita, kad pasaulis po 2015-ųjų būtų tvaresnis.

Prieš šį vizitą Komisijos pirmininkas J.-C. Junckeris kalbėjo: „Prasidėjus naujiems metams pirmininkavimą ES Tarybai perima nauja šalis, pasiryžusi dirbti taip, kad europiečiai pajustų apčiuopiamus rezultatus. Latvija ES Tarybai pirmininkaus pirmą kartą, tačiau man padarė įspūdį tai, ką mačiau iki šiol, – jos pasiruošimas ir užmojai.

Nekantrauju su kolegomis ir draugais iš Latvijos Rygoje aptarti, kaip šiuos užmojus nedelsiant įgyvendinti praktiškai, t. y., kaip padidinti Europos konkurencingumą gerinant investicijų aplinką, skaitmenizuoti visą Europą ir sukurti tvirtą Europos energetikos sąjungą. Esu įsitikinęs, kad dirbdami kartu visa tai pasieksime.“

„Man garbė Latvijoje priimti Komisijos Pirmininką J.-C. Junckerį ir visus Komisijos narius. Šis simbolinis ir kartu labai prasmingas apsilankymas žymi Latvijos pirmininkavimo ES Tarybai pradžią. Tiek Latvijos Vyriausybės, tiek J. C. Junckerio komandos laukia Europai labai svarbūs ir dideli darbai. Artimiausius šešis mėnesius mūsų pagrindinės gairės bus pirmininkavimo prioritetai – konkurencinga, skaitmeninė ir aktyvi Europa“, – sakė L. Straujuma.

Nuo sausio 1 d. ES Tarybai pirmininkaus Latvija, tada pirmininkavimą perims Liuksemburgas (2015 m. liepos – gruodžio mėn.), vėliau Nyderlandai (2016 m. sausio – birželio mėn.), o po to Slovakija (2016 m. liepos – gruodžio mėn.).