Pasaulyje

2015.09.08 13:45

A. Navalnas atsisako laikytis namų arešto

15min.lt2015.09.08 13:45

Lygtinai nuteistas Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas pareiškė atsisakantis laikytis namų arešto režimo, kurį jam skyrė teismas, rašo lenta.ru.

Lygtinai nuteistas Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas pareiškė atsisakantis laikytis namų arešto režimo, kurį jam skyrė teismas, rašo lenta.ru.

A. Navalnas savo interneto tinklalapyje patalpino nuotrauką, kurioje matyti, kad jis nupjovė elektroninę apyrankę, kurios pagalba teisėsauga gali stebėti jo judėjimą. A.Navalnas namų arešte laikomas nuo 2014 metų kovo.

„Tuo kvaila girtis, bet aš esu vienintelis Rusijos teismų istorijoje žmogus, sėdintis namų arešte po teismo nuosprendžio“, – pažymėjo A.Navalnas. Jis taip pat pareiškė neketinąs laikytis namų arešto sąlygų dėl to, jog teismo nuosprendį laiko neteisėtu.

Teismas jam gruodžio 29 dieną skyrė 3,6 metų lygtinio laisvės atėmimo, o jo brolis Olegas buvo nuteistas realia 3,6 metų laisvės atėmimo bausme. Broliai Navalnai buvo kaltinami finansinėmis machinacijomis, dėl kurių finansinę žalą esą patyrė Rusijoje veikianti Prancūzijos kompanija „Yves Rocher“.

Po nuosprendžio Maskvos centre bandė protestuoti A. Navalno šalininkai, tačiau jie buvo greitai išvaikyti, apie 100 žmonių buvo suimta. Pats A.Navalnas taip pat pažeidė namų arešto sąlygas ir važiavo pas protestuotojus, bet buvo sulaikytas ir grąžintas namo. Teismas tuomet atsisakė jį suimti.

Šaltiniai teisėsaugos struktūrose teigė, jog bus patikrina informacija, ar A. Navalnas laikosi namų arešto sąlygų. Jei tai pasitvirtins, A.Navalno likimą spręs teismas. Jis gali atsidurti už grotų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.