Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Vokietija ir Prancūzija abejoja, ar Astanoje įvyks derybos

ELTA 2015.09.08 13:45

Vokietijai kilo abejonių, ar derybos, turinčios įvykti Astanoje sausio 15 d, tikrai įvyks. Prancūzijos prezidentas teigia, jog susitikimas priklausys nuo to, ar „bus pasiekta pažanga“.

Vokietijai kilo abejonių, ar derybos, turinčios įvykti Astanoje sausio 15 d, tikrai įvyks. Prancūzijos prezidentas teigia, jog susitikimas priklausys nuo to, ar „bus pasiekta pažanga“.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka gruodžio 29 d. pakvietė Rusijos, Prancūzijos ir Vokietijos vadovus į derybas, kurios turėtų padėti atkurti taiką rytinėse Ukrainos teritorijose.

Paklaustas apie susitikimą, Vokietijos kanclerės Angelos Merkel atstovas Steffanas Seibertas sakė: „Negaliu pasakyti, ar ir kada šis susitikimas įvyks. Jį verta rengti, tik jei bus pažanga. Mes gerai suvokiame, kas yra pažanga. Pirmiausiai, tai reiškia Minsko susitarimo įgyvendinimą, tikras ir ilgai trunkančias paliaubas, bendradarbiavimą tarp zonų, kurias kontroliuoja Ukraina ir sukilėliai, bei sunkiosios ginkluotės atitraukimą. Tam reikia pasiruošti iš anksto“, – teigė jis.

Interviu vienam Prancūzijos radijui prezidentas Francois Hollande`as kalbėjo optimistiškiau: „Sausio 15 d. vyksiu į Astaną su sąlyga, jei bus sukurtos galimybės pažangai. Jei mes susitiksime tiesiog pasikalbėti, bet nepriimsime jokių sprendimų, tada šis susitikimas neturi jokios prasmės. Bet aš manau, kad pažanga bus“.

Ukrainos, Rusijos, Vokietijos ir Prancūzijos vyriausieji diplomatai pirmadienį susitiks Berlyne, o šių šalių užsienio reikalų ministrai penktadienį dalyvavo konferencijoje telefonu.

Ketvirtadienį Berlyne A. Merkel susitiks su Ukrainos premjeru Arsenijumi Jaceniuku, Vokietijos ir Ukrainos finansų ministrai taip pat turi susitikti tą pačią dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi