Pasaulyje

2019.03.15 22:35

Viktoras Orbanas: be krikščioniškos kultūros gyvenimas Europoje nebus laisvas

Vengrija norėtų naujų tvirtų Europos lyderių ir naujų pastangų stabdyti imigrantus, pareiškė Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas. Autokratinis lyderis kalbėjo per iškilmes minint Vengrijos 1848 m. sukilimo, siekiant nepriklausomybės nuo Austrijos imperijos, sukaktį.

Į iškilmes pakviestas Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis. Anksčiau Orbanas yra sakęs, kad Europos Parlamente sieks aljanso su Lenkijos valdančiąja partija „Teisė ir teisingumas“, jeigu jo partija „Fides“ bus pašalinta iš Europos liaudies partijos grupės už antieuropietišką požiūrį, bloko lyderių įžeidinėjimus, vertybių nepaisymą. Europos Liaudies partijos grupė šį klausimą spręs trečiadienį.

Nors V. Orbano kalba buvo energinga, tonas diplomatiškesnis, nei ankstesni pareiškimai. Jis gyrė Vengrijos vaidmenį stabdant migrantus, nors Europos liaudies partijos grupė sako, kad V. Orbanas nukrypsta nuo krikščioniškų demokratinių vertybių, atstumdamas imigrantus.

„Norime, kad atsivertų europiečių akys, kad jie suvoktų, jog be krikščioniškos kultūros gyvenimas Europoje nebus laisvas, prarasime Europą, jeigu neapginsime europietiškos kultūros, Europa daugiau nepriklausys europiečiams. Norime naujų pastangų, kad būtų stabdomas Europos smukimas, baigtųsi kalbos apie Jungtines Europos valstijas“, – kalbėjo V. Orbanas.

Panorama