Naujienų srautas

Pasaulyje2015.01.04 16:07

Popiežius paskyrė 20 naujų kardinolų

BNS 2015.01.04 16:07

Popiežius Pranciškus sekmadienį paskyrė 20 naujų kardinolų į šią elitinę grupę Katalikų Bažnyčios hierarchijos viršūnėje, tarp jų – 15 kardinolų, jaunesnių nei 80 metų ir galinčių dalyvauti konklavoje, kuri rinks naują popiežių po Pranciškaus mirties ar atsistatydinimo.

Popiežius Pranciškus sekmadienį paskyrė 20 naujų kardinolų į šią elitinę grupę Katalikų Bažnyčios hierarchijos viršūnėje, tarp jų – 15 kardinolų, jaunesnių nei 80 metų ir galinčių dalyvauti konklavoje, kuri rinks naują popiežių po Pranciškaus mirties ar atsistatydinimo.

Tie 15 kardinolų rinkėjų yra iš Italijos, Prancūzijos, Portugalijos, Etiopijos, Naujosios Zelandijos, Vietnamo, Meksikos, Mianmaro, Tailando, Urugvajaus, Ispanijos, Panamos, Žaliojo Kyšulio ir Tongos.

Turėdamas omenyje Vatikaną, Pranciškus Šv. Petro aikštėje susirinkusiems tikintiesiems pasakė, kad šie dvasininkai yra „iš visų žemynų“ ir „demonstruoja neišdildomą ryšį su Romos Bažnyčia“.

Devyni kardinolų rinkėjų yra iš besivystančio pasaulio, be to, pirmą kartą buvo paskirti kardinolai iš Mianmaro, Tongos ir Žaliojo Kyšulio. Pasak Vatikano atstovo, tai atspindi Pranciškaus norą, kad Kardinolų kolegija atstovautų visuotinei Bažnyčios prigimčiai.

Atstovas, tėvas Federico Lombardi, sakė, jog popiežius „nesijaučia pririštas prie tradicijos“, kad didieji miestai visame pasaulyje automatiškai turėtų turėti jiems vadovaujančius kardinolus.

Tik vienas iš 15 naujų kardinolų rinkėjų yra iš Kurijos – Vatikano centrinės administracijos.

Penki kardinolai, kurie yra vyresni nei 80 metų, negalės dalyvauti konklavoje. Titulai jiems buvo suteikti už ypatingus nuopelnus Bažnyčiai, už rūpestingą ir meilės kupiną tarnystę savo bendruomenėms arba Šventajam Sostui. Pranciškus sakė, kad jie pasižymėjo savo darbu Vatikano biurokratiniame aparate, diplomatinėje tarnyboje, liudydami savo meilę Kristui ir Dievo žmonėms. Tarp šių kardinolų yra dvasininkai iš Peru ir Mozambiko.

Naujieji „Bažnyčios kunigaikščiai“ pareigas ims eiti po vasario 14 dieną Vatikane įvyksiančios iškilmingos kardinolų skyrimo konsistorijos.

Pranciškus apėjo Bažnyčios taisyklę, kuria kardinolų rinkėjų skaičius apribojamas 120-čia, nusprendęs jaunesnių nei 80 metų kardinolų skaičių padidinti iki 125.

Tai jau antras kartas, kai 78 metų Pranciškus pridėjo savo ranką prie jo pageidaujamos krypties 1,2 mlrd. tikinčiųjų vienijančiai Bažnyčiai. Prieš metus jis paskyrė 19 kardinolų.

Dabar jis jau yra paskyręs 31 iš kardinolų rinkėjų – ketvirtį.

Iš Vatikano lango kalbėdamas miniai Šv.Petro aikštėje Pranciškus padarė dar vieną netikėtą pranešimą. Jis sakė, kad vasario 12–13 dienomis vadovaus visų kardinolų susitikimui, kurio metu bus apmąstytos „orientacijos ir pasiūlymai Romos Kurijos reformai“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi