Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Australai baiminasi dėl gaisrų pasiglemžtų namų

Trečią dieną pietų Australijoje tęsiantis krūmynų gaisrams, baiminamasi, kad gali būti sudegę 30 namų.

800 Australijos ugniagesių kovoja su ugnimi žemyno pietuose, Adelaidės miesto apylinkėse. Tokio miškų ir krūmynų gaisro regione nebūta kelis dešimtmečius. Du žmonės laikomi dingusiais, daugybė gyventojų turėjo palikti namus, kurie virto degėsių krūvomis.

Siaubas, kartoja žmonės. Valdžia perspėja nerizikuoti, trauktis iš namų tol, kol laikas.

Australija tokį siaubą išgyvena kasmet, bet prie jo neįmanoma priprasti.

Kelios dienos, kai dega kalvos aplink Adelaidę, ir dabar ugnis plinta įvairiomis kryptimis. Orai kiek atvėso, ugniagesiams lengviau dirbti, bet po poros dienų oro temperatūra vėl kils.

Kiek sunaikinta namų, dar sunku suskaičiuoti, nuostoliai paaiškės, kai pavyks suvaldyti ugnį. Kai kurie gyventojai prarado viską.

Geriau to nedaryti, sako valdžia. Žmonės apgailestauja, kad ugniagesiai neleidžia patiems gelbėti savo namų, bet pavojinga ne vien ugnis ir dūmai.

„Atversime vėl teritorijas, kai jose bus saugu, didelį pavojų kelia ir krintantys medžiai ar nutrūkę elektros laidai“, – aiškina Pietų Australijos premjeras Jay`us Weatherillas.

Tuo metu gyvūnų prieglaudos šeimininkė pasakoja raginusi ugniagesius pirmiausia gelbėti jos globotinius.

„Kai ugniagesiai pasirodė, namai jau gerokai degė, aš jiems pasakiau: pirmiausia gelbėkime gyvūnus. Ir mes tai padarėme“, – sako gyvūnų globėja Jo Morris. 

Tokio didelio gaisro, kaip šis Adelaidės kalvose, žmonės nematė nuo 1983-ųjų, kai žuvo 75 žmonės.

2009 m. Viktorijos valstijoje siautęs gaisras nusinešė 170 gyvybių. Meteorologai perspėja, kad gaisrų daugės - pernai Australija išgyveno karščiausią vasarą nuo to laiko, kai temperatūra registruojama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi