Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

B. Netanyahu: neleisime tempti savo karių į Hagą

BNS 2015.09.08 13:45

Izraelis neleis tempti jo karių į Tarptautinį Baudžiamąjį Teismą (TBT) dėl galimų kaltinimų karo nusikaltimais, sekmadienį sakė premjeras Benjaminas Netanyahu.

Izraelis neleis tempti jo karių į Tarptautinį Baudžiamąjį Teismą (TBT) dėl galimų kaltinimų karo nusikaltimais, sekmadienį sakė premjeras Benjaminas Netanyahu.

„Mes neleisime Izraelio gynybinių pajėgų (IGP) karių ir karininkų tempti į Tarptautinį Baudžiamąjį Teismą Hagoje“, – sakė B. Netanyahu prasidedant savaitiniam vyriausybės posėdžiui, dvi dienos po to, kai palestiniečiai pateikė prieštaringai vertinamą paraišką prisijungti prie šio Teismo.

Premjeras tai sakė Izraeliui įšaldžius pusės milijardo šekelių (106 mln. eurų) surinktų mokesčių pervedimą Palestinos savivaldai. Pasak pareigūnų, tai yra pirmas iš visos virtinės baudžiamųjų veiksmų po to palestiniečių žingsnio.

Izraelis dažnai įšaldo lėšų pervedimą reaguodamas į palestiniečių diplomatinius ar politinius veiksmus, kuriuos laiko žalingais.

„Palestinos savivalda pasirinko eiti konfrontacijos su Izraeliu keliu ir mes nesėdėsime sudėję rankų“, – perspėjo B. Netanyahu, kuris žadėjo ginti Izraelio kariškius nuo galimo TBT persekiojimo.

TBT gali teisti asmenis, kaltinamus genocidu, nusikaltimais žmogiškumui ir karo nusikaltimais, įvykdytais po 2002 metų liepos 1 dienos, kai įsigaliojo Teismo steigiamoji sutartis – Romos statutas.

„IGP kariai toliau ryžtingai ir tvirtai gins Izraelį ir kadangi jie gina mus, mes ginsime juos, taip pat ryžtingai ir taip pat tvirtai“, – sakė B. Netanyahu.

Pasak jo, palestiniečių vadovybė turėtų būti teisiama TBT už susitaikymo susitarimo su islamistų judėjimu „Hamas“ pasirašymą 2014 metais, kuris nulėmė nacionalinio konsensuso vyriausybės suformavimą.

„Tie, kas turėtų stoti prieš teisingumą, yra Palestinos savivaldos vadovai, kurie pasirašė susitarimą su „Hamas“ karo nusikaltėliais“, – sakė jis.

„Hamas“ chartijoje raginama galiausiai sunaikinti Izraelį ir įsteigti islamišką valstybę britų administruotos Palestinos teritorijoje su tomis sienomis, kurios buvo iki 1948-ųjų.

Kiekvieną mėnesį, pagal 1994 metais abiejų šalių pasirašytą susitarimą, Izraelis perveda Palestinos savivaldai dešimtis milijonų dolerių muito mokesčių, kurie taikomi prekėms, skirtoms palestiniečių rinkoms ir tranzitu vežamoms per Izraelio uostus.

Pajamos iš mokesčių sudaro maždaug du trečdalius Palestinos savivaldos metinio biudžeto, neskaitant užsienio pagalbos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi