Naujienų srautas

Pasaulyje2019.03.15 16:57

Pompeo: JAV tikisi tolesnių derybų su Šiaurės Korėja

BNS 2019.03.15 16:57

JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo penktadienį išreiškė viltį, kad derybos su Pchenjanu dėl Korėjos pavertimo nebranduolinio ginklo zona nenutrūks, pasirodžius pranešimams, jog Šiaurės Korėja svarsto galimybę sustabdyti derybas.

„Tikimės, kad galėsime tęsti šį pokalbį“, – pareiškė jis reporteriams.

Rusų naujienų agentūra TASS kiek anksčiau pranešė, kad Šiaurės Korėjos užsienio reikalų viceministrė Choe Son Hui pareiškė, kad Pchenjanas atsisako „bet kokia forma (vykdyti) JAV reikalavimus“, JAV prezidento Donaldo Trumpo ir šiaurės korėjiečių lyderio Kim Jong Uno susitikimui Hanojuje nutrūkus nepasirašius jokio susitarimo.

Kalbėdamas po viršūnių susitikimo surengtoje spaudos konferencijoje D. Trumpas pareiškė, kad Kim Jong Unas pažadėjo pratęsti jo paskelbtą branduolinių bandymų ir raketų paleidimo moratoriumą.

Nors analitikai nerimauja, kad tokie pokyčiai Pchenjano tone gali reikšti, jog bandymai bus atnaujinti, M. Pompeo tebėra optimistiškai nusiteikęs, kad moratoriumo nebus atsisakyta.

„Hanojuje (Kim Jong Unas) ne kartą kreipėsi tiesiogiai į prezidentą ir prisiėmė įsipareigojimą, kad neatnaujins nei branduolinių bandymų, nei raketų bandymų“, – sakė JAV diplomatijos vadovas.

„Labai tikimės, kad jis laikysis to įsipareigojimo“, – pridūrė jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi