Naujienų srautas

Pasaulyje2015.01.03 14:45

Rastos „AirAsia“ lėktuvo nuolaužos: jų ilgis – apie 30 metrų

DELFI.lt, BNS 2015.01.03 14:45

Vietoje, kurioje, įtariama, nukrito aviakompanijos „AirAsia“ lėktuvas „Airbus“, rastos dvi didžiulės nuolaužos. Jų ilgis – apie 30 metrų.

Vietoje, kurioje, įtariama, nukrito aviakompanijos „AirAsia“ lėktuvas „Airbus“, rastos dvi didžiulės nuolaužos. Jų ilgis – apie 30 metrų.

Prieš šią žinią Indonezijos susisiekimo ministerija nurodė, kad sudužęs lėktuvas skrido pagal nepatvirtintą tvarkaraštį, ir dabar „AirAsia“ laineriams apskritai uždrausta skraidyti tarp Surabajos miesto ir Singapūro.

Kaip praneša BBC, šiuo metu gelbėtojai stengiasi gauti kuo išsamesnės informacijos apie vandens dugne esančias nuolaužas – į pagalbą pasitelkti po vandeniniu pilotuojantys aparatai.

Gelbėtojai mano radę lėktuvo nuolaužas Javos jūroje netoli Borneo salos, kai tyrimas sonaru parodė, kad netoli vietos, kur paviršiuje buvo rasta nuolaužų ir lavonų, dugne guli stambus objektas.

Laivai ir lėktuvai beveik savaitę naršė Javos jūrą, kai nutrūko ryšys su reiso QZ8501 laineriu, pasiekusiu smarkios audros zoną praėjus maždaug 40 min. po to, kai jis pakilo iš Indonezijos miesto Surabajos, skrisdamas į Singapūrą.

Manoma, kad lėktuvo „Airbus A320-200“ korpusas nebuvo subyrėjęs, kai laineris rėžėsi į vandenį, o tai patvirtina prielaidą, kad jis pradėjo nevaldomai smukti dėl per mažo greičio.

Po baisios nelaimės kol kas rasta tik apie 30 lėktuvu skridusių žmonių kūnų.

Lėktuvo nuolaužos penktadienio vakarą buvo rastos Javos jūroje netoli Borneo salos krantų, todėl padaugėjo vilčių, kad greitai bus rasti kitų žuvusiųjų palaikai ir lainerio juodosios dėžės, itin svarbios katastrofos tyrimui.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi