Naujienų srautas

Pasaulyje2015.01.02 11:51

Italijos pakrančių sargybos nariai perėmė kontrolę įgulos paliktame migrantus plukdančiame laive

BNS 2015.01.02 11:51

Italija penktadienį pasiuntė sraigtasparnį į pagalbą įgulos paliktam laivui, kuris dreifavo šalies pakrantės link, gabendamas apie 450 migrantų, o šis incidentas yra jau antrasis tokio pobūdžio įvykis Jonijos jūroje per pastarąsias kelias dienas.

Italijos karinės jūrų pajėgos perėmė kontrolę penktadienį perėmė kontrolę apie 450 migrantų gabenančiame prekiniame laive, dreifavusiame prie Kalabrijos regiono krantų.

Šeši pakrančių sargybos nariai buvo nuleisti iš sraigtasparnio ant įgulos likimo valiai palikto laivo denio netoli nuo Italijos pietvakarinių krantų ir perėmė jo valdymą, nurodė karinis laivynas.

„Dėl sudėtingų orų sąlygų laive galima išsilaipinti tik iš oro“, – sakoma jų pranešime.

Ši drama jūroje vyksta praėjus kelioms dienoms po to, kai Italija sustabdė kitą įgulos paliktą laivą, gabenusį šimtus migrantų ir artėjusį prie šalies krantų. Ši pietų Europos šalis kenčia nuo rekordinio imigrantų srauto, plūstančio iš Šiaurės Afrikos ir dažnai kertančių jūrą pavojingomis sąlygomis.

Kaip pranešama, antrasis migrantų laivas yra 73 metrų ilgio „Ezadeen“, registruotas Siera Leonėje. Kaip nurodo jūrų navigacijos portalas marinetraffic.com, tas laivas turėjo plaukti iš Kipro į Prancūzijos pietinį Seto uostą.

Prieš išsijungiant varikliams šis prieš beveik 50 metų pastatytas laivas plaukė septynių mazgų (13 km/val.) greičiu. Sutemus jis buvo pastabėtas pakrančių sargybos už maždaug 129 kilometrų nuo kranto.

Vienas iš „Ezadeen“ keleivių sugebėjo įjungti laivo radijo stotį ir pranešė pakrančių sargybai, kad įgula paliko laivą.

Pakrančių sargyba paprašė Islandijos pakrančių sargybos patrulinio laivo „Tyr“, kuris tame regione dalyvauja Europos Sąjungos (ES) sienų apsaugos misijoje „Frontex“, pagalbos.

„Tyr“ sugebėjo prisišvartuoti prie dreifuojančio laivo, bet dėl audringos jūros jo įgulos nariai negalėjo patekti į „Ezadeen“.

Islandijos laive yra trys gydytojai, kurie bus perkelti į prekinį laivą sraigtasparniu, kad suteiktų pagalbą „Ezadeen“ keleiviams, nurodė Italijos oro pajėgos.

Anksčiau šią savaitę Italijos jūrininkai užėmė prekinį laivą, gabenusį beveik 770 migrantų. Tą laivą valdę žmonių kontrabandininkai migrantus paėmė iš Turkijos ir nuplukdė į Jonijos jūrą per Graikijos vandenis, o vėliau paleido jį plaukti Italijos pietrytinės pakrantės link, įjungę autopilotą.

Moldovoje registruotas prekinis laivas „Blue Sky M“ buvo atsidūręs už maždaug 8 km nuo kranto ir po 45 minučių būtų rėžęsis į pakrantės uolas, tačiau sraigtasparniu nuleisti šeši karinių jūrų pajėgų nariai sugebėjo perimti „Blue Sky M“ valdymą ir išvengti katastrofos.

Tame laive buvo apie 60 vaikų ir dvi nėščios moterys, iš kurių viena pagimdė tuo metu, kai „Blue Sky M“ plaukė pragaištingu kursu, nurodė Italijos Raudonasis Kryžius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi