Pasaulyje

2019.03.15 14:20

ES išplėtė sankcijų Rusijai sąrašą už incidentą Kerčėje

LRT.lt 2019.03.15 14:20

ES diplomatai įtraukė dar aštuonis Rusijos kariškius ir pareigūnus į sankcijų sąrašą už incidentą Kerčės sąsiauryje. Tačiau Bendrijos šalims nepavyko vieningai susitarti dėl sankcijų taikymo dar vienam aukšto rango kariškiui, praneša „Radio Free Europe“.

Į sankcijų sąrašą buvo įtrauktas aukštas Rusijos vidaus saugumo tarnybos (FSB) karininkas Kryme Sergėjus Stankevičius, jo pavaduotojas Andrėjus Šeinas bei Rusijos pietų karinės apygardos vadas pulkininkas-generolas Aleksandras Dvornikovas.

Cituodami anoniminius diplomatinius šaltinius, „Radio Free Europe“ praneša, kad šis karininkas – admirolas Genadijus Medvedevas, kuris užima FSB Sienų apsaugos tarnybos pavaduotojo pareigas. Iš pradžių jis figūravo sankcijų sąraše, bet Bendrijos šalims nepavyko vieningai pritarti jo įtraukimui, nes, anot šaltinių, tam pasipriešino Suomijos diplomatai.

Diplomatai atsisakė oficialiai komentuoti šiuos pranešimus.

Anot „Radio Free Europe, admirolas G. Medvedevas anksčiau prižiūrėjo bendradarbiavimo iniciatyvas Rusijos ir Suomijos pasienyje, taip pat dalyvavo vadinamajame „Arkties pasienio kontrolės forume“, kuris vyko Suomijoje.

Europos Sąjunga šiandien taiko sankcijas 170 individų ir 44 juridiniams asmenims iš Rusijos už incidentą Kerčės sąsiauryje. Lapkričio mėnesį Rusijos kariniai laivai apšaudė ir užgrobė Ukrainiečių laivus bei į nelaisvę paėmė šios šalies jūreivius. Rusija kaltino Ukrainą pažeidus jos teritorinius vandenis Kerčės sąsiauryje, kuris skiria Azovo ir Juodąją jūras.

Rusija Kerčės sąsiauryje yra pastačiusi tiltą, kuris jungia žemyninę valstybės dalį su nelegaliai aneksuotu Krymo pusiasaliu. Ribodama laivybą sąsiauriu, Rusija tikisi susilpninti Azovo jūros pakrantėje esančių svarbių Ukrainos uostų pozicijas.