Pasaulyje

2019.03.15 13:56

Traukiasi JK liberalų demokratų vadovas

BNS 2019.03.15 13:56

Didžiosios Britanijos Liberalų demokratų partijos (LDP) lyderis Vince`as Cable`as gegužę atsistatydins iš pareigų „kad užleistų kelią naujajai kartai“, jis ketvirtadienį pareiškė partijos nariams.

Buvęs ministras, nuo 2017 metų vadovaujantis šiai mažai proeuropietiškai partijai, sakė norįs pasitraukti po gegužės 2-ąją Anglijoje vyksiančių vietos valdžios rinkimų.

„Norėjau... kad žinotumėte, jog tuo atveju, jeigu parlamentas nesubyrės ir nebus paskelbti pirmalaikiai rinkimai, prašysiu partijos gegužę pradėti lyderio konkursą“, – sakoma V. Cable`o laiške LDP nariams.

„Suteikiu nemenką atsargą, surengdamas tvarkingą, dalykišką perdavimą – kitaip negu kova dėl valdžios kitose partijose“, – pridūrė jis.

75 metų politikas dar pernai rugsėjį pažadėjo atsistatydinti iš partijos lyderio posto, kai tik „Brexitas“ bus „išspręstas arba sustabdytas“.

Ketvirtadienį V. Cable`as rašė, kad šią savaitę, po parlamente įvykusių kelių svarbių balsavimų ir nutarimo prašyti pavėlinti Didžiosios Britanijos išstojimą iš Europos Sąjungos, jo tikslas iš dalies pasiektas.

„Dabar aišku, kad „Brexitas“ bus atidėtas ir, labai tikėtina, sustabdytas“, – teigė partijos lyderis.

„Praeitais metais nurodžiau, kad kai tik „Brexito“ istorija pajudės ir kai būsime pakovoję itin svarbiuose šių metų vietos valdžios rinkimuose dėl 9 000 vietų visoje Anglijoje, man bus laikas užleisti kelią naujai kartai“, – pridūrė jis.

V. Cable`as pareiškė, kad jam buvo „didelė privilegija vadovauti liberalams demokratams šiuo kritiniu metu“.

Nuo 2010-ųjų ši partija penkerius priklausė valdančiajai koalicijai su konservatoriais, bet patyrė skaudžių pralaimėjimų per 2015 ir 2017 metų rinkimus.

Šiuo metu 650 vietų Bendruomenių Rūmuose LDP turi 11 mandatų.

V. Cable`as, buvęs energetikos milžinės „Shell“ vyriausiasis ekonomistas, griežtai priešinosi Jungtinės Karalystės sprendimui trauktis iš ES. Jis perspėjo, kad šis žingsnis smarkiai pakenks ekonomikai.

Į parlamentą jis buvo pirmąkart išrinktas 1997 metais Londono priemiestyje Tvikename, prarado vietą 2015-aisiais, bet po dvejų metų vėl atgavo.

Ketvirtadienį paskelbtame laiške V. Cable`as neužsimena apie planus atsisakyti parlamento nario mandato.

„Dar ilgai po to, kai baigsis mano, kaip jūsų lyderio, laikotarpis, toliau dirbsiu su jumis ir savo įpėdiniu, kad užtikrintume, jog liberalai demokratai būtų sparčiai kintančios Britanijos politikos centre“, – pabrėžė jis.

„Kurdami mūsų vertybėmis besidalijančių rinkėjų judėjimą galime padėti išgelbėti šalį nuo gilios politinės krizės ir suteikti geresnės ateities viltį“, – rašo. V. Cable`as.